Strona główna NEWSY Luis Ortiz odrzuca ofertę w wysokości 5 milionów dolarów

Luis Ortiz odrzuca ofertę w wysokości 5 milionów dolarów

0

Jak wiemy Jarell „Black Koktail” Miller (23-0-1, 20KO) wypadł z walki o mistrzostwo świata aż trzech federacji ( IBF/WBA/WBO) i teraz trwa nerwowe szukanie rywala dla Anthony’ego Joshuy (22-0, 21KO). Potencjalnych przeciwników jest kilku, w tym sam Luis „King Kong” Ortiz (31-1, 26KO).

Ich pojedynek mógłby porwać tłumy, niestety Kubańczyk odrzucił ofertę walki śmiało twierdząc, że była po prostu za słaba. I każdy z nas mógłby to zrozumieć ( w końcu wszyscy sportowcy chcą godnie zarabiać), gdyby nie informacja, że wyżej wymieniona oferta obejmowała walkę o mistrzowskie pasy za 5 milionów dolarów. Czy taka kwota plus szansa na zdobycie upragnionego tytułu to za mało by dojść do porozumienia? Ortiz nie ma już 25 lat i taka okazja, może już się nie powtórzyć. W prawdzie coraz głośniej mówi się o możliwym rewanżu „King Konga” z innym mistrzem świata Deontay’em Wilderem, lecz czy będzie ona bardziej opłacalna pod względem finansowym?

Promotor brytyjskiego mistrza świata Eddie Hearn jest oburzony wypowiedzią Luisa i nie boi się tego powiedzieć głośno. Twierdzi, że gdy tylko znajdą rywala dla Anthony’ego, obnaży kłamstwa Ortiza i udowodni, że jego oferta po pierwsze była wyższa niż 5 milionów dolarów, a po drugie była zdecydowanie korzystniejsza niż oferta walki z Wilderem, na którą zgodził się w 2018 roku.

Na pretendentów do walki o mistrzostwo świata najczęściej wymienia się nazwiska dwóch pięściarzy: Andy Ruiz Jr (32-1, 21KO) oraz Michael Hunter (16-1, 11KO). Osobiście uważam, że obaj pięściarze nie będą dla Brytyjczyka tak trudnym rywalem jak mógł być nim Jarell Miller , jednak z tej dwójki w mistrzowskim starciu wolał bym obejrzeć Huntera. Pozostaje nam czekać na nazwisko rywala i liczyć na to, że jego wymagania nie będą zbyt wygórowane, w końcu należy pamiętać, że niekwestionowanym mistrzem, który powinien rozdawać karty w tej grze jest Anthony Joshua.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments