Strona główna NEWSY Adam Kownacki następy w kolejce do walki z mistrzem WBC!

Adam Kownacki następy w kolejce do walki z mistrzem WBC!

0
Adam Kownacki po jednej ze swoich walk. (fot. PBC)
Adam Kownacki po jednej ze swoich walk. (fot. PBC)

Wczoraj w wywiadze ze stacją Sky Sport wypowiedział się jego menadżer Keith Connolly. Potwiedził on, że Adam Kownacki jest bliżej walki o pas mistrza świata WBC bliżej niż kiedykolwiek.

Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO) w kolejnej obronie ma się zmierzyć z Dominikiem Breazeale (20-1, 18 KO), który jest oficjalnym pretendentem z ramienia WBC.

Kolejną walką miałaby być pełna unifikacje tytułów w wadze ciężkiej z Anthony Joshua (22-0, 21 KO). Jest jednak duża szansa na to, że obozy dwóch mistrzów po raz kolejny się nie dogadają. W takim przypadku na to miejsce wskoczy właśnie Adam Kownacki.

„Wszystko zależy od negocjacji pomiędzy Joshuą a Wilderem. Mój zawodnik czeka na walkę mistrzowską. Jeszcze jedna, najwyżej dwie walki i chce zaatakować tytuł. Ale cały bokserski świat czeka na rozwiązanie sytuacji z Joshuą i Wilderem. Jeśli promotorzy znów się nie dogadają, wówczas moim zdaniem Adam spotka się z Wilderem w grudniu albo styczniu przyszłego roku. Taki jest nasz plan.” – powiedział Keith Conolly dla stacji Sky Sports.

Zobacz też: ESPN i DAZN chcą u siebie Adama Kownackiego!

Ważnym czynnikiem będzie też to czy Wilder dogada się z platformą DAZN. Wczoraj dostał od nich ofertę opiewającą na 50 milionów dolarów.

„Wilder negocjował z platformą DAZN i szczerze mówiąc nie wiem jak poszły te rozmowy. Ale jeśli tylko zostanie na galach PBC Ala Haymona, Adam będzie pierwszy w kolejce po obowiązkowej obronie Wildera.” – dodał manadżer Polaka.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!