Strona główna NEWSY Anthony Joshua mówi z szacunkiem o Andy Ruizie Jr.

Anthony Joshua mówi z szacunkiem o Andy Ruizie Jr.

0
Anthony Joshua i Andy Ruiz Jr. (fot. materiały prasowe)
Anthony Joshua i Andy Ruiz Jr. (fot. materiały prasowe)

Już pierwszego czerwca będziemy świadkami kolejnej obrony pasów mistrzowskih IBF, WBA i WBO przez Anthonego Joshua (22-0, 21 KO). Tym razem przeciwnikiem Anglika będzie świetny Andy Ruiz Jr. (32-1, 21 KO) z Meksyku, który otrzymał szansę walki o pas po tym jak inny przeciwnik został złapany na dopingu.

Czytaj: JOSHUA vs MILLER: Amerykanin złapany na dopingu!

Joshua nie lekceważy przeciwnika i wypowiada się o nim z szacunkiem na jaki zasługuje:

“W tym biznesie nie chodzi o to jak wyglądasz, tylko co sobą prezentujesz, a on prezentuje sporo i należy do światowej czołówki. Najbardziej liczy się to, co masz w sercu i głowie, a Ruiz udowodnił, że ma serce do walki i potrafi boksować. To bardzo dobry pretendent. Jeśli w ringu postawi się kulturystę, to on nic nie osiągnie w boksie. Andy ma bardzo szybkie ręce i sprawił wiele problemów Josephowi Parkerowi. Wielu uważa, że został wtedy skrzywdzony przez sędziów. Potem ten sam Parker dał wojnę Dillianowi Whyte’owi, który podobno może pobić mnie, Wildera i Fury’ego. Tak więc z całą pewnością Ruiz należy do światowej czołówki. Nie zamierzam go lekceważyć, bo nie wygląd się liczy, tylko umiejętności bokserskie.” – powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika The Sun.

Anthony Joshua i Andy Ruiz Jr. - statystyki obu zawodników. (fot. materiały prasowe)
Anthony Joshua i Andy Ruiz Jr. – statystyki obu zawodników. (fot. materiały prasowe)

Przypomnijmy, że Andy Ruiz Jr. dał bardzo wyrównaną walkę Josephowi Parkerowi w walce o pas, a niektórzy eksperci uważają. że tą walkę wygrał.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments