Strona główna NEWSY ANTHONY JOSHUA ZOSTAJE MISTRZEM ŚWIATA PO RAZ DRUGI!

ANTHONY JOSHUA ZOSTAJE MISTRZEM ŚWIATA PO RAZ DRUGI!

1

W pojedynku wieczoru gali w Arabii Saudyjskiej Anthony Joshua (23-1, 21 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Andy’ego Ruiza Jr (33-2, 22 KO), odzyskując mistrzowski pasy WBA, WBO i IBF kategorii  ciężkiej.

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) powraca na tron wagi ciężkiej! W walce wieczoru w Arabii Saudyjskiej pokonuje na punkty Andy RUiza Jr. (33-2, 22 KO) i odzyskuje pasy WBA, WBO, IBF.

Anglik od pierwszej rundy punktował Ruiza jabem i dobrze pracował w ringu na nogach. Wyglądało na to, że odrobił lekcje i skorzystał z porad emerytowanego Władimira Kliczki. Momentami wydawało się, że oglądamy dokładną kopię Ukraińca. Walka może nie porwała kibiców, ale wystarczyło to by odzyskać utracone pasy.

Były mistrz z Meksyku nie pokazał nic. W przeciwieństwie do pierwszego starcia był ociężały, wolny i polował tylko na pojedyncze mocne ciosy. Niestety taktyka się nie sprawdziła.

Zagroził Joshule tylko dwa razy – w rundzie czwartej i ósmej. Anglik jednak trzeźwo ratował się w obu sytuacjach klinczem i wychodził szybko z opresji.

Po dwunastu rundach sędziowie zgodnie punktowali zwycięstwo dwukrotnego mistrza świata Anthonego Joshua stosunkiem 118-108, 118-110, 119-109.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Tadek
8 grudnia 2019 22:02

Ja podobnie ; Od walk Andrzeja Gołoty Oglądam potoczne grzmoty.