Strona główna NEWSY ARSLAN vs LERENA O PAS IBO W NIEMCZECH

ARSLAN vs LERENA O PAS IBO W NIEMCZECH

0

Sobotniego wieczoru dojdzie do ciekawego pojedynku na gali w Goeppingen. Na gali grupy promotorskiej Erola Ceylana zobaczymy starcie 49-letniego Firata Arslana (47-8-3) Kevinem Lerena (24-1) o pas IBO kategorii cruiser.

Pisząc “ciekawy pojedynek” miałem na myśli zaskakujący wybór rywala Firata Arslana. Niemiec najlepszy czas swojej kariery ma już za sobą. Albowiem ostatni raz o pas mistrza świata walczył z Yoanem Pablo Hernandezem w 2014.

Natomiast najlepszy czas przeżywał w latach 2006-2008 gdy pokonywał takich rywali jak Drozd czy Virgill Hill.

Oczywiście faktem jest, że porażka z Hernandezem w 2014 roku była jego ostatnią dotychczas, to też trzeba przyznać, że bardzo mocno obniżył poziom doboru rywali. A gdy spróbował – dla odmiany – zawalczyć z kimś kojarzonym przez kibiców (w tym wypadku był to Sefer Seferi) to zremisował.

Natomiast 22 lata młodszy Kevin Lerena jest na fali pięciu obron z rzędu. W tym z Seferem Seferi, z którym rozprawił się w trzy rundy. Także “The KO Kid” jest faworytem, zarobi na pewno więcej niż w RPA. Same plusy, ale wiadomo musi wygrać przed czasem by obyło się bez kontrowersji.

Na tej samej gali w równej walce kategorii super średniej zmierzą się Emre Cukur (14-0) i mistrz Włoch Davide Fariaci (14-0).

Po porażce z Claressa Shields o tytuł niekwestionowanej mistrzyni wagi średniej powróci Christina Hammer (24-1), swoją obecność zaznaczy również Erkan Teper (19-3).

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments