Strona główna NEWSY ARTUR SZPILKA DWA RAZY W PIERWSZEJ POŁOWIE ROKU!

ARTUR SZPILKA DWA RAZY W PIERWSZEJ POŁOWIE ROKU!

0
Artur Szpilka (SHO/AP)
Artur Szpilka (SHO/AP)

Andrzej Wasilewski, który jest promotorem Artura Szpilki (23-4, 16 KO) zapowiedział dwie jego walki w pierwszej połowie roku 2020. Pierwszy raz Polaka zobaczymy już 7 marca na gali KBN10 w Łomży, a jego przeciwnikiem będzie Sergiej Radczenko (7-5, 2 KO).

ZOBACZ: KBN10: POZNALIŚMY RYWALA ARTURA SZPILKI NA POWRÓT W JUNIOR CIĘŻKIEJ.

„Planujemy, żeby Artur do wakacji stoczył dwie walki. Pierwsza odbędzie się na początku marca, zaś druga pod koniec pierwszego półrocza” – mówił w rozmowie z WP Sportowe Fakty Wasilewski.

Jest to powrót popularnego 'Szpili’ do kategorii junior ciężkiej po 11 latach zmagań w królewskiej wadze. Sam zawodnik zapowiada, że chce stoczyć dwie lub trzy walki zanim zaboksuje o pas mistrzowski. Pomysł podoba się również promotorowi.

„Artur myśli o poważnych sukcesach w tej kategorii wagowej, więc Sergiej Radczenko powinien być dla niego drobnym krokiem do celu. Jeśli Artur wygra, to przed wakacjami zaboksuje z kimś o poziom lub półtora wyżej. Jeśli przejdziemy te dwie przeszkody, to myślę, że w środku lata Artur będzie już sklasyfikowany w rankingach na przyzwoitej pozycji” – tłumaczył Andrzej Wasilewski.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!