Strona główna NEWSY Beterbiev nokautuje Gvozdyka i unifikuje pasy IBF oraz WBC! (VIDEO)

Beterbiev nokautuje Gvozdyka i unifikuje pasy IBF oraz WBC! (VIDEO)

2
Artur Beterbiev po wygranej z Oleksandrem Gvozdykiem (fot. Top Rank / Geico)
Artur Beterbiev po wygranej z Oleksandrem Gvozdykiem (fot. Top Rank / Geico)

Dziś nad ranem polskiego czasu w Filadelfii odbyła się walka unifikacyjna o pasy WBC i IBF kategorii półciężkiej pomiędzy Arturem Beterbievem (15-0, 15 KO), a Oleksandrem Gvozdykiem (17-1, 14 KO). Lepszym z ten dwójki okazał się Czeczen i wygrał przez nokaut w 10 rundzie.

Początek walki należał do Ukraińca, który dobrze pracował na nogach. Jednak każde wejście w półdystans kończyło się dla niego karą w postaci mocnych ciosów na korpus. Co ciekawe w końcówce pierwszej rundy Gvozdyk padł i sędzie zaczął go liczyć, jednak w przerwie komisja obejrzała powtórkę i nokdaun anulowano, bo nie było w tej uderzenia.

Artur Beterbiev trafia Oleksandra Usyka (fot. Top Rank / Geico)
Artur Beterbiev trafia Oleksandra Usyka (fot. Top Rank / Geico)

Kolejne rundy były bardzo wyrównane i obaj mistrzowie mieli w nich swoje momenty. Mogliśmy zobaczyć dużo wymian prawy na prawy, które wstrząsały jedynym i drugim zawodnikiem. Widać było jednak, że Beterbiev nie ma zbyt dużego szacunku dla siły swojego przeciwnika i w większość tych wymian wchodził bez zmrużenia okiem szukając miejsca na korpusie Ukraińca.

Mocne ciosy na dół okazały się kluczem do zwycięstwa dla Czeczeńca. Pierwsze oznaki mogliśmy zobaczyć w rundzie 5 i 6 gdzie po prawych hakach na korpus Gvozdyk się cofał. W 9 rundzie padł decydujący cios, który odebrał mu całą siłę. Udało mu się dotrwać do końca starcia. Jednak w 10 rundzie mistrz IBF dokończył dzieła zniszczenia i posłał swojego przeciwnika na deski 3 razy po czym sędzia przerwał pojedynek.

Ciekawe jest, że do oficjalnego zakończenia walki przez sędziego na dwóch kartach punktowych prowadził Gvozdyk – 86-85, 87-84, zaś na trzeciej prowadził 87-83 Beterbiev.

Karta punktowa Beterbiev vs Gvozdyk
Karta punktowa Beterbiev vs Gvozdyk

Jeszcze ciekawsze jest to, że sędziowie tak punktowali pomimo tego, że praktycznie w każdej rundzie przewagę miał właśnie Czeczen i to on zadawał więcej celnych ciosów. Przerażające są statystyki ciosów mocnych w rundzie 9 i 10. W dziewiątym starciu Beterbiev trafiał 23 razy, a Gvozdyk 5, w dziesiątym było to 26 do 3. Pełne statystyki prezentujemy poniżej:

Statystyki ciosów Beterbiev vs Gvozdyk (fot. materiały prasowe)
Statystyki ciosów Beterbiev vs Gvozdyk (fot. materiały prasowe)

 

 

2 KOMENTARZE

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!