Strona główna NEWSY Briedis oficjalnie mistrzem WBO, jest szansa na rewanż z Głowackim!

Briedis oficjalnie mistrzem WBO, jest szansa na rewanż z Głowackim!

0

W końcu doczekaliśmy się oficjalnego oświadczenia WBO dotyczącego kontrowersyjnej walki Briedis – Głowacki.
Łotysz pokonał Polaka stosując nieczyste zagrywki, a pomogły mu w tym błędne decyzję ringowego sędziego Roberta Byrda. Polska strona wniosła skargę na sposób rozstrzygnięcia ich pojedynku.

World Boxing Organization ogłosiło na swojej oficjalnej stronie wyjaśnienia oraz analizę tej walki. Władze federacji podjęły ostatecznie decyzję, że wynik tego pojedynku nie zostanie zmieniony oraz nie dojdzie do natychmiastowego rewanżu. Tak więc Mairis Briedis jest pełnoprawnym mistrzem świata federacji WBO oraz jesienią weźmie udział w finałowej walce turnieju WBSS przeciwko Yunier Dorticos.

Jedynym pocieszeniem dla nas jest informacja, że WBO zaleca aby zwycięzca turnieju WBSS zmierzył się z Krzysztofem Głowackim w przeciągu 120 dni od finałowej walki. Jednak nie jest to obowiązek ciążący na wygranym a jedynie rekomendacja do której na chwilę obecną nikt nie musi się ustosunkowywać. Mimo tego menedżer Łotysza Raimond Zeps oświadczył, że po zakończeniu turnieju Breidis jest otwarty na rewanżowy pojedynek.

Osobiście nie mam zamiaru wierzyć w ani jedno słowo “Policjanta”, tym razem wierzę jednak w moc pieniędzy w tej dyscyplinie, a te na pewno będą ogromne jeśli chodzi o potencjalny rewanż. Emocje jakie towarzyszyły przy tym pojedynku z pewnością zagwarantują wygenerowanie zadowalającej sumy pieniędzy dla każdego.

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments