BRONER: “Pokonałem go! Sędziowie mnie oszukali!”

Adrien Broner tuż po walce. (fot. AP)
Adrien Broner tuż po walce. (fot. AP)

Kilkadziesiąt minut temu byliśmy świadkami jednostronnego pojedynku pomiędzy aktualnym mistrzem WBA, Manny Pacquiao, a Adrienem Bronerem. Mimo tego, że wszyscy trzej sędziowie punktowali wysoko dla Filipińczyka to ‘The Problem’ jest innego zdania.

Zobacz: Manny Pacquiao zdominował Bronera.

W wywiadzie po walce Broner powiedział Jimowi Gray, że pokonał Pac-Man. Stwierdził, że sędziowie punktowali na korzyść Filipińczyka i nie była to sprawiedliwa punktacja.

“Pokonałem go! Wszyscy tutaj o tym wiedzą, że go pokonałem. Kontrolowałem całą walkę. On cały czas pudłował. Zadałem dużo więcej czystych ciosów. Pokonałem go!” – mówił Adrien Broner.

Jego zdaniem spowodowane to jest tym, że telewizja jak i PBC chcą zorganizować lukratywny rewanż pomiędzy Pacquiao, a Floydem Mayweatherem.

“Chciałbym podziękować wszystkim, którzy tu przyszli, żeby to zobaczyć. Wiecie, że pokonałem tego chłopca! Oni poprostu próbują zrobić te pieniądze na walce Pacquiao z Floydem!” – stwierdził zdenerwowany Broner.

Sędziowie dali wygraną punktową Manny Pacquiao, a karty sędziowskie wyglądały następująco: Tim Cheatham (116-112), Glenn Feldman (116-112) i Dave Moretti (117-111).

Nieoficjalne statystyki CompuBox mówią, że Pac-Man trafił 112 z 568 ciosów, a The Problem tylko 50 z 295.

4 KOMENTARZE

Dodaj komentarz