Strona główna NEWSY CALEB PLANT ZDOMINOWAŁ VINCENTA FEIGENBUTZA

CALEB PLANT ZDOMINOWAŁ VINCENTA FEIGENBUTZA

0
Caleb Plant (Stephanie Trapp/TGB Promotions)
Caleb Plant (Stephanie Trapp/TGB Promotions)

Caleb Plant (20-0, 12 KO) udanie powrócił na wczorajszej gali PBC Fight Night w swoim rodzinnym Nashville. Tym samym obronił swój tytuł mistrzowski IBF wagi super średniej w jednostronnej walce z Vincentem Feigenbutzem (31-3, 28 KO), którego skończył w 10 rundzie.

Od pierwszej sekundy w ringu było widać przewagę Planta w wyszkoleniu, szybkości oraz sile. W pierwszej rundzie pojedynku Amerykanin kontrolował swojego przeciwnika mocnym lewym prostym. W kolejnych rundach zaczął składać coraz więcej kombinacji i dokładać świetny prawy podbródkowy. Kontrolował tempo pojedynku co pozwoliło mu uniknąć problemów kondycyjnych, które miewał we we wcześniejszych pojedynkach.

Feigenbutz nie istniał na tle mistrza. Miał swoją szansę w szóstej rundzie gdy Plant znalazł się pod linami, ale nawet wtedy nie mógł mu zagrozić. Jedyne co pokazał to wytrzymałość na ciosy.

ZOBACZ: CALEB PLANT VS VINCENT FEIGENBUTZ: SKRÓT WALKI (VIDEO)

W rundach dziewiątej i dziesiątej Plant totalnie zdominował przeciwnika i sędzia Malik Waleed był zmuszony zastopować walkę.

“Czułam się świetnie. Byłem zrelaksowany i skoncentrowany. Mówiłem, że skończę tę walkę przed upływem 12 rund. Wszyscy wiedzą, że chce walki unifikacyjnej z Davidem Benavidezem. Mam dość czekania – powiedział po walce Caleb Plant.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments