Strona główna NEWSY CANELO ciężko nakautuje KOVALEVA i zdobywa pas WBO! (VIDEO)

CANELO ciężko nakautuje KOVALEVA i zdobywa pas WBO! (VIDEO)

0

Kolejną piękną kartę historii boksu zapisał dziś nad ranem w hali MGM Grand w Las Vegas Meksykanin Saul “Canelo” Alvarez (53-1-2, 36 KO).

Mimo dużej różnicy warunków fizycznych zdołał pokonać pełnoprawnego półciężkiego Rosjanina Sergeya Kovaleva (34-4-1, 29 KO) odbierając mu pas organizacji WBO.

Od początku walki Kovalev próbował ustawić sobie przeciwnika ciosami prostymi, jednak to Alvarez był wyraźnie szybszy na nogach oraz aktywniejszy w ataku, czym bez problemu ograniczał ofensywne zapędy Rosjanina.

Pierwsze rundy należały do ‘Kovala’, który wyprowadzał ciosy z niewyobrażalną częstotliwością. Od 4 rundy przewagę zaczął zyskiwać Canelo.

W rundach 9 i 10 było można zauważyć zmęczenie u Meksykanina co wykorzystał Kovalev i przystąpił do ataku. Dzięki temu zapisał te dwa starcia na swoją korzyść.

W jedenastej rundzie powrócił Alvarez. Zepchnął Rosjanina do defensywy, aż trafił prawym sierpem czym wyraźnie zamroczył Krushera. Po chwili serią lewy-prawy przełamał 36-latka i posłał go na deski wygrywając 53 walkę w karierze!

Statystyki ciosów jednoznacznie ukazują przewagę Saula Alvareza:


Tym samym Meksykanin zdobył kolejny tytuł w zawodowym boksie – tym razem w kolejnej – 4 kategorii wagowej (superpółśredniej, średniej, superśredniej oraz półciężkiej).

Czy po tym pojedynku ktoś jeszcze ma wątpliwości co do kunsztu Alvareza? Na pewno nie można mu odebrać woli przełamywania granic, tylko kiedy dojdzie do ściany? W której kategorii poniesie spektakularna porażkę? I czy w ogóle tak się stanie…

Poniżej możecie zobaczyć nokaut, który zakończył walkę:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments