Strona główna NEWSY CZY TYSON FURY ZWAKUJE PAS WBC?! + ANKIETA

CZY TYSON FURY ZWAKUJE PAS WBC?! + ANKIETA

0
Tyson Fury po zdobyciu pasa WBC w rewanżowej walce z Deontayem Wilderem (fot. materiały prasowe)
Tyson Fury po zdobyciu pasa WBC w rewanżowej walce z Deontayem Wilderem (fot. materiały prasowe)

Bob Arum, którego podopiecznym jest Tyson Fury (31-0-1, 22 KO), oznajmił wczoraj w rozmowie dla TalkSport, że ich team nie wyklucza zwakowania pasa WBC. Jaki jest tego powód? Kolejne problemy z dogadaniem walki z Dillianem Whytem (28-2, 19 KO) oraz chęć toczenia walk z innymi zawodnikami.

Przypomnijmy, że WBC zarządziło obowiązkową walkę pomiędzy Furym i Tysonem. Został ustalony limit czasu, w którym muszą ustalić podział zysków inaczej dojdzie do przetargu na walkę.

Bob Arum oraz Tyson Fury nie są zadowoleni z przebiegu negocjacji ponieważ mają zaplanowany powrót do ringu na marzec. Jeśli negocjacje będą się przedłużać są gotowi na zwakowanie tytułu WBC i chcą walczyć o tytuł 'liniowy’ oraz prestiżowy pas wagi ciężkiej magazynu The Ring – zwanego również biblią boksu.

Promotor Tysona Furego wymienił dwóch potencjalnych przeciwników: Andy Ruiz Jr (34-2, 22 KO), Joseph Parker (30-2, 21 KO), ale źródła bliskie anglika również mówią o trylogii z Derekiem Chisorą (32-12, 23 KO).

„Jeżeli nie uda się dojść do porozumienia w sprawie walki Tysona z Whyte’em, zorganizujemy potyczkę o pas magazynu The Ring bądź tytuł „liniowy”. I wybierzemy innego rywala. Musimy zorganizować Tysonowi walkę w marcu i wraz z Frankiem Warrenem jesteśmy zdeterminowani, by sprowadzić dla niego mocnego rywala na galę na stadionie w Cardiff. Jedną z opcji mógłby być Andy Ruiz Jr, inną jest Joseph Parker, który właśnie zanotował mocne zwycięstwo. Ale rozglądamy się również za innymi nazwiskami” – powiedział Bob Arum w wywiadzie dla TalkSport w Wielkiej Brytanii.

ANKIETA

Z kim wy byście chcieli zobaczyć Tysona Furego w kolejnej walce? – zapraszamy do oddania głosu w ankiecie na naszym koncie Twitter @bokswpolsce poniżej:

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!