Strona główna NEWSY David Benavidez wraca po pas! Super średni bójcie się. (VIDEO)

David Benavidez wraca po pas! Super średni bójcie się. (VIDEO)

0
David Benavidez podczas wejścia na ring. (fot. Marcus/Getty Images)
David Benavidez podczas wejścia na ring. (fot. Marcus/Getty Images)

David Benavidez (21-0, 18 KO) we wrześniu 2007 roku został w wieku 20 lat najmłodszym mistrzem świata. Jednak podczas pierwszej obrony oblał testy VADA po tym jak w jego krwi wykryto resztki kokainy.

Jego kara się skończyła, a wczoraj powrócił na ring w bardzo dobrym stylu rozbijając w 2 rundy J’Leon Love (24-3-1, 13 KO) na stadionie AT&T w Teksasie.

Amerykanin pochodzenia meksykańskiego nie tracił czasu w ringu. Już w pierwszej rundzie poważnie zranił swojego przeciwnika, który wracał do narożnika wstrząśnięty ciosami byłego mistrza WBC.

W drugiej rundzie szybko dokończył dzieła zniszczenia. Po tym jak trafił Love mocnym prawym sędzia Laurence Cole postanowił zakończyć pojedynek.

Po swojej wygranej Benavidez wyzwał na pojedynek Anthony Dirrella, który niedawno wygrał pas WBC, który wcześniej należał do niego.

“Widziałem jak Anthony wygrywa ten pas. Nie może się nazwać mistrzem dopóki nie zmierzy się ze mną! Odbiorę mu ten pas, potrzebuje go! To mój pas!” – powiedział na gorąco w ringu.

Dirrell w udzielonym później wywiadzie stwierdził, że była by to wspaniała walka i jest na nią gotowy.

Wszystko jednak zależy od WBC, a decyzja ma zapaść w ciągu tygodnia. O rewanż upomina się także Yildirim, który przegrał z Dirrellem w ostatniej walce.

Według CompuBox Benavidez trafiał 61 razy z 117 zadanych ciosów co daje nam 52% skuteczności. Natomiast Love trafiał tylko 15 z 67 zadanych ciosów co daje 22% skuteczności.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments