Strona główna NEWSY Dwie gale w Hiszpanii z walkami o mistrzostwo Unii Europejskiej.

Dwie gale w Hiszpanii z walkami o mistrzostwo Unii Europejskiej.

0

Hiszpański boks coraz mocniej się rozwija, oraz wybija się bardzo wysoko wśród innych gal w Europie. Sergio Garcia (31-0) to jeden z najlepszych zawodników kategorii super półśredniej na świecie, oraz mistrz Europy. Natomiast Sandor Martin (33-2) to mistrz Starego Kontynentu w limicie wagi super lekkiej.

Już w najbliższy piątek w hiszpańskim mieście Oviedo odbędzie się gala boksu, na której Aitor Nieto (25-6-1) zawalczy o wakujący tytuł EBU-EU.
Rywalem 36-letniego Hiszpana będzie Yahya Tlaouziti (17-4-3), 27-letni Francuski, solidny zawodnik. Tlaouziti to aktualny mistrz Francji i to on będzie faworytem walki z 11 lat starszym oponentem.
Nieto próbował już dwukrotnie zdobyć pas Unii Europejskiej, jednak bezskutecznie. W obu walkach przegrywał z Francuzami, Ahmedem El Mousaouim (32-3-1), oraz z ostatnim posiadaczem tego pasa Jordy Weissem (27-0).

Tego samego dnia w Barcelonie odbędzie się większa gala, w miarę ciekawszymi nazwiskami. Walką wieczoru będzie pojedynek bardzo twardego, byłego mistrza Europy Isaaca Reala (18-3) Tomi Silvennoinenem (9-1) o pas Unii Europejskiej.
38-letni Hiszpan przegrywał z topem swojej kategorii wagowej m.in. Jackiem Culcayem (27-4) czy wyżej wspomnianym Sergio Garcia (31-0).
Natomiast 24-letni Fin, ostatnio wsławił się tym, że pokonał faworyta publiczności we Francuskim miasteczku Blagnac i zdobył tytuł młodzieżowego mistrza świata WBC.

Na tej samej gali kibice zobaczą starcie prawie emerytowanego byłego mistrza świata wagi lekkiej Eduarda Troyanovskiego (29-2) z niejakim Matiasem Raimundo Diazem (8-5-1).

Może i to są pojedynki dla kibiców nieniedzielnych, ale warto zwrócić uwagę, że hiszpański boks się coraz bardziej rozwija i nie potrzebuje do tego wypaczonych werdyktów.

 

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!