Strona główna NEWSY George Groves ogłasza koniec kariery!

George Groves ogłasza koniec kariery!

0
George Groves zdobywa pas mistrzowski w czwartej próbie z Fedorem Chudinovem. (fot.Sky Sport)
George Groves zdobywa pas mistrzowski w czwartej próbie z Fedorem Chudinovem. (fot.Sky Sport)

„Mam nadzieję, że dostarczyłem wam wszystkim rozrywki.” – tymi słowami żegna się z kibicami 30 letni George Groves. Jeden z najbardziej popularnych angielskich pięściarzy, pochodzący z Londynu. Dziś postanowił ogłosić koniec kariery w boksie zawodowym.

Zrobiło się o nim głośno kiedy pokonał Jamesa DeGale w walce o pas wspólnoty brytyjskiej w 2011 roku. Nigdy nie zapomnimy o jego walkach z Carlem Frochem, które wypełniły stadion Wembley. Zwłaszcza tej pierwszej kiedy był blisko wygranej. W trzeciej walce o pas został nieznacznie pokonany przez Badou Jacka w Las Vegas.

Tak jak sam wspomniał w swoim świadczeniu, które możecie przeczytać poniżej, w czwartej próbie udało mu się zdobyć pas WBA wagi super średniej w pojedynku z Fedorem Chudinovem w 2017 roku. Obronił go dwa razy podczas walk w turnieju World Boxing Super Series.

Chris Eubank Jr i George Groves przed ich walką w półfinale WBSS. (fot.WBSS)
Chris Eubank Jr i George Groves przed ich walką w półfinale WBSS. (fot.WBSS)

Jego druga walka w WBSS z Chrisem Eubankem Jr. została okrzyknięta walką roku w Brytyjskim boksie zawodowym. Siedemnaście tysięcy biletów wyprzedało się w 7 minut! Walka zakończyła się punktowym zwycięstwem Świętego Georga, pomimo tego, że wyskoczył mu bark w końcowych rundach.

W finale zmierzył się z Callumem Smithem i musiał uznać jego wyższość w ringu. Stracił pas i nie zdołał wygrać turnieju. Była to jego ostatnia walka w karierze.

Poniżej prezentujemy jego oświadczenie o zakończeniu kariery:

„Zdecydowałem, że nadszedł czas, aby przejść na emeryturę jako zawodowy pięściarz. Po czterech próbach w końcu spełniłem marzenie z dzieciństwa i zdobyłem pas mistrza. To doświadczenie było tak wspaniałe jak sobie wyobrażałem. To był bez wątpienia najlepszy moment w mojej karierze.” – zaczął George Groves.

„Niektórzy z was mogą pomyśleć, że to dziwne, że wybieram się na emeryturę już teraz. Wciąż jestem młody, nadal sprawny i zdrowy, a przed sobą mam jeszcze kilka wielkich pojedynków. Właśnie z tych powodów postanowiłem przejść na emeryturę. Mam w domu rodzinę, moją żonę i dziecko – czas spędzić trochę czasu z nimi. Nie chce by doszło do tego, że jestem 'zbyt stary’ na boks lub jedna z moich kontuzji skończy mnie w lub poza ringiem. Przez te lata widziałem wiele w boksie i poznałem wszystkie niebezpieczeństwa z nim związane. Chce z szacunkiem się pokłonić i odejść gdy wciąż jestem na szczycie swojej gry. Nauczyłem się, że nie zawsze odchodzi się zwycięsko. Boksowałem na najwyższym poziomie na całym świecie, byłem mistrzem i opuszczam ring gdy jestem jeszcze zdrowy.” – tłumaczy w swoim oświadczeniu Anglik.

„Boks był dla mnie dobry i uważam, że ja również byłem dla niego dobry. Mam nadzieję, że zapewniłem wam wszystkich dużo rozrywki. Zawsze starałem się być najlepszym wojownikiem, jakim mogę być. Mimo tego, że to ja wchodzę między liny to każdy zawodnik jest wspierany przez swój zespół i tych w narożniku. Jest wielu, wielu ludzi, którzy pomogli mi na drodze do wypełnienia moich bokserskich marzeń i chciałbym skorzystać z tej okazji, aby podziękować im wszystkim!” – zakończył Saint George.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!