Strona główna NEWSY Ireneusz Przywara i Karolina Michalczuk trenerami reprezentacji w 2019 roku

Ireneusz Przywara i Karolina Michalczuk trenerami reprezentacji w 2019 roku

0
Ireneusz Przywara
Ireneusz Przywara

Polski związek bokserski ogłosił kto będzie trenować kadry narodowe w 2019 roku. Warto przyjrzeć się bliżej sylwetkom nowych szkoleniowców. Są to Ireneusz Przywara, który obejmie kadrę seniorką mężczyzn. Człowiek ten ma olbrzymie doświadczenie. To spod jego skrzydeł wyszedł Tomasz Adamek. Można powiedzieć śmiało „właściwy człowiek na właściwym miejscu”. Z punktu widzenia podnoszenia poziomu Polskiego boksu olimpijskiego jest to zdecydowanie wybór na plus.

Kadrę kobiet nadal będzie prowadzić Karolina Michalczuk. Reprezentacje juniorów prowadzić będzie Jerzy Baraniecki, a kadrę kadetów Krzysztof Szot. Juniorki poprowadzi Marek Węgierski, a kadetki Tomasz Winiarski, który przez szerszą publiczność kojarzony może być z Wisłą Kraków.

Karolina Michalczuk

Wybór odpowiedniego szkoleniowca dla kadry to trudny i ciężki proces. Większość czasu zawodnik spędza jednak ze swoim trenerem w klubie, a kadrze szlifuje jedynie formę oraz ma okazje posparować z lepszymi zawodnikami niż na co dzień. Głęboko wierzę, że Ireneusz Przywara będzie w stanie poprowadzić naszych chłopaków do sukcesu najpierw na Mistrzostwach Europy i Świata, a za rok na Olimpiadzie. Człowiek ten cieszy się dużym szacunkiem u zawodników, co stanowi bardzo ważny aspekt. Szkoleniowiec, który budzi respekt jest w stanie przekazać zawodnikowi zdecydowanie więcej.

Kadeci pod wodzą Krzysztofa Szota, byłe zawodowego pięściarza mogą nauczyć się walczyć twardo i lepiej korzystać ze swoich atutów. Karolina Michalczuk już pokazała, że prowadzenie kadry jej wychodzi i przedłużenie jej kontraktu jest oczywistym ruchem. Tomasz Winiarski ma świetne podejście do młodych zawodników i możemy liczyć, że wychowa kilka naprawdę mocnych  dziewczyn, które zasilą w niedługim czasie kadrę seniorską.

Zobacz: Już za tydzień Puchar Polski Seniorów 2019

Ten rok będzie bardzo mocny głównie dla seniorów. Pierwszy sprawdzian formy już 14.01 w Człopie podczas Pucharu Polski.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments