Jessie Vargas wygrywa z Humberto Soto w 6 rundzie. (WIDEO)

Jessie Vargas i Humberto Soto. (Fot. SkySports)

Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Jessie Vargas (29-2-2, 11 KO) rusza na podbój wagi junior średniej. Jego pierwszym przeciwnikiem w tej kategorii był bardzo niewygodny weteran ringów zawodowych Humberto Soto (69-10-2, 37 KO), który w swoim ostatnim pojedynku pokonał Brandona Riosa.

Vargas przełamał go w 6 rundzie i wygrał pierwszy raz od 2017 roku. W dwóch ostatnich walkach remisował z Adrienem Bronerem i Thomasem Dulorme. Wygrana jednak nie przyszła łatwo. Soto mimo tego, że wyglądał na mniejszego to jak zawsze dał z siebie wszystko i próbował zranić Vargasa we wczesnej fazie pojedynku.

Na samym początku walki pięściarze zderzyli się głowami i ponownie w drugiej rundzie w wyniku czego Vargas doznał mocnego rozcięcia nad lewym okiem. Rozcięcie nie było na tyle groźne, żeby przerwać walkę.

Od trzeciej rundy Vargas zdobywał przewagę. Był większy, silniejszy i trafiał więcej czystych ciosów.

W szóstej Vargas trafił mocno i posadził na deskach przeciwnika. Soto się podniósł, ale Vargas ruszył z kolejnym atakiem i sędzia Thomas Taylor przerwał walkę. Według regulaminu w Kalifornii walka została zakończona wynikiem KO.

Do czasu przerwania walki na kartach sędziowskich również prowadził Vargas – 3x 49-46.