Strona główna NEWSY Już za tydzień Puchar Polski Seniorów 2019

Już za tydzień Puchar Polski Seniorów 2019

1

W dniach 14-18 stycznia rozegrany zostanie Pucharu Polski Seniorów. Odbędzie się on w miejscowości Człopa. Jest to miasteczko znajdujące się 120 km na północ od Poznania. Zawody będą miały na celu wyłonienie przede wszystkim członków kadry Polski na rok 2019. Oznacza to, że osoby nie startujące będą mogły praktycznie zapomnieć o dostaniu się do reprezentacji. Spowodowane jest to przede wszystkim napiętym grafikiem jaki w tym roku będą mieć Biało-czerwoni.

Już w marcu odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn. Młodzieżowcem jest zawodnik, bądź zawodniczka do 22 roku życia. Następnie w czerwcu ekipa pojedzie do Mińska na Igrzyska Europejskie, czyli po prostu Mistrzostwa Europy. We wrześniu natomiast rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Seniorów.

Wszystko to sprawia, że trenerzy oraz Polski Związek Bokserski pragną wyłonić członków kadry jak najszybciej aby móc z nimi dłużej pracować. Problem polega na tym, że informacja o zawodach została przekazana około połowy grudnia i nie rozeszła się do szerszego grona. Sprawia to, że do zawodów zgłosiła się mała liczba zawodników.

Na oficjalnej stronie PZB możemy znaleźć informację, że w związku z tym zgłoszenia zostały przedłużone do 10.01

Polsko-Niemieckie Centrum Kultury i Sportu w Człopie, na ul. Osiedlowa 9 po raz kolejny będzie gość najlepszych zawodników w kraju. W związku z tym, że nasz redakcyjny kolega Tomasz Piotrowski ma zamiar wystartować w kategorii do 69 kg będziemy mieli okazje przekazać Wam jak wyglądają zawody.

Olbrzymia szkoda, że Puchar Polski rozgrywany jest zaraz na początku roku, ponieważ większość zawodników dopiero wznawia treningi po świątecznym roztrenowaniu. Wpłynie to na pewno na poziom walk. Miejmy nadzieję, że większość z nich nie będzie musiała zbijać zbyt dużej liczby kilogramów.

My trzymamy kciuki za Tomka, a czy Wy macie jakiś swoich faworytów w poszczególnych kategoriach wagowych?

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!