Strona główna NEWSY KONTRAKT PODPISANY! 31 STYCZEŃ KINSZASA CIEŚLAK VS MAKABU

KONTRAKT PODPISANY! 31 STYCZEŃ KINSZASA CIEŚLAK VS MAKABU

0

W końcu! Po tygodniach oczekiwania, po wielu przepychankach, problemach, zmianach terminów dziś Michał Cieślak (19-0, 13 KO) postawił swój autograf pod kontraktem na walkę o pas federacji WBC wagi junior ciężkiej.

Przeciwnik Ilunga Makabu (26-2, 24 KO) był znany już od dawna, jednak wydarzenia ostatnich tygodni na pewno odbiły się na zdrowiu psychicznym samego Michała, jak i jego promotora Tomasza Babilońskiego oraz trenera Andrzeja Liczika.

Tomasz Babiloński Twitter
Fot. Tomasz Babiloński/Twitter

Co jest pewne? Wiemy już, że ta walka Michałowi nie ucieknie i zostało tylko 8 dni! Na szczęście jest on już od dawna w treningu, a więc o formę Cieślaka możemy być spokojni.
Wylot planowany jest na wtorek lub środę, a sama walka w piątek. Pojedynek (według Andrzeja Wasilewskiego) ma się odbyć na otwartym terenie na stadionie Shark Club Kinszasa.

Niestety aby nie było tak różowo mimo że został około tydzień – wciąż cała ekipa nie wie gdzie będzie mieszkać…

Miejmy nadzieję, że po tak wyjątkowo problematycznej próbie organizacji tego pojedynku otrzymamy już tylko wielkie fajerwerki w ringu, a w piątek przed snem wszyscy będziemy oklaskiwać kolejnego Polskiego mistrza świata kategorii junior ciężkiej.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!