Strona główna NEWSY KOVALEV ZDOMINOWAŁ ALVAREZA I ODZYSKUJE PAS WBO!

KOVALEV ZDOMINOWAŁ ALVAREZA I ODZYSKUJE PAS WBO!

1
Kovalev vs Alvarez 2. (fot. Geico)
Kovalev vs Alvarez 2. (fot. Geico)

Sergiey Kovalev pewnie wypunktował Eleider Alvareza na dystansie 12 rund i odzyskał swój pas wagi półciężkiej WBO. Rosjanin został mistrzem świata po raz trzeci w swojej karierze.

Kovalev dokonał udanej zemsty po tym jak Alvarez znokautował go w sierpniu zeszłego roku w Atlatic City. Zgodnie z instrukcjami nowego trenera Buddy McGirtta rozłożył swoje siły na 12 rund i punktował przeciwnika unikając ostrych wymian.

Z drugiej strony wyglądało jakby Alvarez wyszedł do ringu pewny swojej kolejnej wygranej przez nokaut i nie miał żadnej odpowiedzi na to gdy Rosjanin zaczął boksować i kontrolować wydarzenia w ringu.

Walka zaczeła się dobrze dla Kovaleva już od pierwszych rund i wygrywał je na kartach sędziowskich. W połowie do ataku przystąpił Alvarez, który chciał znokautować Krushera. W tym momecie było już wiadomo, że jedyne co musi zrobić pretendent by wygrać – to nie dać się znokautować. Natomiast Rosjanin każdy taki atak tłamsił już w zarodku poprzez zamykanie Kolumbijczyka w narożnik lub kontrując go swoim sztywnym lewym prostym.

Nie był to najlepszy Kovalev jakiego widzieliśmy, ale była to napewno najbardziej zdyscyplinowana wersja Rosjanina. Bardzo skutecznie wykonał swoje założenia taktyczne, których trzymał się od pierwszej do ostatniej rundy. Był to bardzo dojrzały boks.

Po 12 rundach sędziowie punktowali zgodnie dla Kovaleva 116-112, 116-112 i 120-108. Ja miałem 119-109 dla nowego mistrza.

Po walce Alvarez stwierdził, że nie ma żadnych wymówek, lecz nie zgadza się z wynikiem punktowania sędziów.

„Nie mam wymówek. Myślałem, że to dobry wystep. Nie udało mi się osiągnąć rezulatatu jakiego oczekiwałem. Myśle, że dziś nie przegrałem, ale przyjmuje werdykt sędziowski.” = powiedział tuż po walce Alvarez.

Kovalev podziękował swojemu trenerowi za to, że zapewnił mu dobre przygotowania i „powstrzymał od przedtrenowania”. Powiedział też, że nie ma znaczenia z kim walczy w następnej walce i chce unifikacji z posiadaczem pasa IBF – Arturem Beterbievem.

Kovalev trafił 213 z 816 (26%) ciosów z czego 156/425 (36%) mocnych. Natomiast Alvarez trafiał 111 z 369 (26%) z czego 78/166 (47%) było ciosami mocnymi. Kovalev trafiał też 60 razy lewym prostym, który był jego potężną bronią w tej walce.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!