Strona główna NEWSY Manny Pacquiao zdominował Bronera.

Manny Pacquiao zdominował Bronera.

1
Manny Pacquiao pokonuje Adriena Bronera na punkty. (fot. PBC)
Manny Pacquiao pokonuje Adriena Bronera na punkty. (fot. PBC)

Manny Pacquiao zdominował Adriena Bronera na dystansie 12 rund i obronił swój pas WBA. Wszyscy trzej sędziowie punktowali zgodnie dla Filipińczyka – 117-111, 116-112, 116-112.

Przez pierwsze dwie rundy Manny Pacquiao był dużo aktywniejszy niż Broner. Jednak dużo z tych ciosów nie dochodziło do celu. W trzeciej rundzie ciosy Pac-Mana zaczeły coraz częściej dochodzić do celu. Kolejne starcie było bardziej wyrównane gdy Broner zaczął bić częściej z kontry gdy Filipińczyk wchodził w półdystans.

W piątek i szóstej rundzie Pacquiao zaczał zadawać coraz więcej ciosów na korpus. Spowodowało to, że Amerykanin zaczął się cofać. Siódma runda w całości dla Mannego, któremu udało się zranić Bronera. Gdy wylądował na linach, a mistrz WBA zasypał go kombinacją ciosów wydawało się, że sędzia może zatrzymać walkę.

Kolejne rundy to była próba przetrwania dla Bronera. W 9 rundzie Pac-man znowu nim wstrząsnął mocnym lewym hakiem na głowę. Rundy 10 i 11 wyglądały podobnie – Pacquiao był agresorem i gonił za Bronerem, który robił wszystko by wytrwać do ostatniego gongu. W 12 rundzie Filipińczyk nie pozostawił złudzeń, kontrolował ją od pierwszej sekundy i totalnie zdominował swojego przeciwnika.

Boks traktuje jako hobby i odskocznię od codziennych spraw. Założyciel i redaktor naczelny bokswpolsce.pl.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments