Strona główna NEWSY Marcin Najman zabiera TVP do sądu za Gale Narodową.

Marcin Najman zabiera TVP do sądu za Gale Narodową.

0
Marcin Najman
Marcin Najman

Marcin Najman pozwał Telewizję Polską. Twierdzi, że przy okazji organizacji Gali Narodowej TVP nie wywiązało się z umowy kontraktowej o transmisji gali w przekazie on-line.

Gala poza granicami kraju miała być dostępna tylko w systemie PPV, ale okazało się, że TVP nie założyło geo blokady. Walki mogli oglądać widzowie na całym świecie. Cena przyłącza PPV miała wynosić 20 dolarów. Marcim Najman oszczacował, że przez ten błąd stracił ponad 1.5 miliona złotych.

„Poza granicami Polski gala miała być dostępna w systemie PPV (koszt 20 dolarów za dostęp) wyłącznie na naszej stronie narodowagalaboksu.pl. Niestety TVP nie zastosowała lub zastosowała w sposób wadliwy geoblokadę, gdyż gala była na żywo dostępna na całym świecie na stronie internetowej TVP oraz w przekazie telewizyjnym. W efekcie wszyscy za granicą oglądali galę bez opłat, a moja spółka ND Promotion poniosła z tego tytułu gigantyczne straty oscylujące w kwocie 1,5 miliona złotych.”

Od kilku dni mogliśmy obserwować dyskusje na Twitterze między Marcinem Najmanem,a różnymi osobami ze środowiska bokserskiego oraz związanymi z TVP.

Obserwuj nas na:
https://instagram.com/bokswpolsce
https://www.youtube.com/c/bokswpolscetv
https://twitter.com/bokswpolsce
https://facebook.com/bokswpolsce

 

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!