Strona główna NEWSY Mariusz Cendrowski – walka o powrót do pełni zdrowia!

Mariusz Cendrowski – walka o powrót do pełni zdrowia!

0
Mariusz Cendrowski-Facebook

Uszkodzony rdzeń kręgowy, paraliż od pasa w dół. Szanse na powrót do pełni zdrowia – jakieś 10%

Te straszne słowa usłyszał od lekarzy Mariusz Cendrowski (23-4, 8KO) . Bokser, olimpijczyk z Sydney, wielokrotny mistrz Polski, który w latach swojej kariery niejednokrotnie przysparzał kibicom w kraju i za granicą wielu sportowych emocji.

Mimo okrutnej diagnozy mentalność zwycięzcy dała mu siłę by walczyć. A on sam zaczął najcięższą drogę w życiu – walkę o powrót do pełnej samodzielności. Dziś po wielu miesiącach rehabilitacji, ciężkich bolesnych ćwiczeń stan poprawił się na tyle, że Mariusz może poruszać się na nogach wspomagając się rehabilitacyjnym balkonikiem.

Mariusz Cendrowski-Facebook

“Wiem, że wtedy, 13 listopada przegrałem tę jedną bitwę, ale zrobię wszystko by wygrać wojnę. Według wszelkich prognoz, by dojść do sprawności, czeka mnie długa droga. Poruszam się na wózku inwalidzkim i raczej nieprędko zacznę znów chodzić, ale wiem, że będę walczył. Wiem, że czeka mnie nierówna i żmudna walka, ale jestem pewien, że warto. Skąd biorę tę siłę…? Od przyjaciół i ludzi, którzy we mnie wierzą. To dzięki nim znów zaciskam mocno pięści – to symboliczny gest, który tyle razy poprowadził mnie do zwycięstw. Może i teraz tak będzie.

Ciężko pracuje, by pokazać, że w życiu możliwe jest wszystko. Marzę, że jeszcze przyjdzie dzień, że wstanę z wózka, unosząc w górę rękę, w geście zwycięstwa w tej mojej ostatniej, trzydziestej walce. By stało się to możliwe, potrzebuje wsparcia. Pomóż wygrać mi tę najważniejszą bitwę.

Dziś nikt nie wie ile potrwa rehabilitacja, ale my kibice możemy go wesprzeć! Pomóc mu w tych trudnych chwilach.
Jeśli więc ktoś ma taką możliwość i może wspomóc finansowo rehabilitację Mariusza warto wejść na stronę: www.siepomaga.pl, i wyszukać zbiórkę funduszy dla Mariusza Cendrowskiego.

A jeśli ktoś miałby problem aby znaleźć odpowiednią zbiórkę to podajemy dokładny link :

https://www.siepomaga.pl/mariusz-cendrowski

Pamiętajmy – każda złotówka się liczy, każdy wpłacony grosz pomoże Mariuszowi w tej niewyobrażalnie ciężkiej walce o powrót do zdrowia, pomoże spełnić jego marzenie: WSTAĆ.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments