Strona główna NEWSY MARIUSZ GRABOWSKI: „STRECKI PIERWSZYM MISTRZEM ŚWIATA W TYMEXIE”

MARIUSZ GRABOWSKI: „STRECKI PIERWSZYM MISTRZEM ŚWIATA W TYMEXIE”

0

Przy okazji konferencji prasowej promującej galę „Tymex Boxing Night 11” w Dzierżoniowie, przedstawiciele Tymexu – Mariusz Grabowski i Mariusz Konieczyński poinformowali o podpisaniu kontraktu z uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Aleksandrem Streckim (10-1-2, 5 KO).

– Aleksander Strecki to Mistrz Świata Kadetów z 2002 roku. W wieku 20 lat był już brązowy medalistą amatorskich Mistrzostw Europy Seniorów, a w kadrze Ukrainy trenował razem z Oleksandrem Usykiem lub Vasyiliy Lomachenko. W 2008 roku nasz nowy bokser rywalizował na Igrzyskach w Pekinie, gdzie wygrał w pierwszej walce z Gilbertem Castillo, który jesienią boksował o Mistrzostwo Świata WBA w wadze półciężkiej (przegrał z Dmitry Bivolem) – powiedział Mariusz Grabowski.

Do spotkania szefa Tymexu z ukraińskim pięściarzem mającym polskie korzenie doszło podczas niedawnej gali w Rokietnicy koło Poznania. Aleksander Strecki pokonał tam przed czasem Nusmira Mesanovicia z Bośni i Hercegowiny.

– Na tej gali nasz zawodnik Tomek Nowicki w 4 walce zawodowej pokonał aktualnego Wicemistrza Polski w boksie olimpijskim, debiutującego na zawodowych ringach Andreiia Sviatyia. Rozmawiałem oczywiście też z Włodzimierzem Rzadkiewiczem, który dotąd prowadził karierę Aleksandra Streckiego. W barwach Tymex Boxing Promotion ten pięściarz ma większe możliwości rozwoju i osiągnięcia sportowego sukcesu. Mamy ciekawy plan na karierę Streckiego – dodał promotor Mariusz Grabowski.

Szef Tymexu zastrzegł, że nie od razu należy spodziewać się rewanżu z Robertem Talarkiem (24-13-3, 16 KO).

– Szykuje się nam „Ukraińska Noc” pod koniec kwietnia, bowiem pod koniec kwietnia planujemy walkę Aleksandy Sashy Sidorenko o Mistrzostwo Europy i debiut w naszym teamie Aleksandra Streckiego. Jest już pomysł na nazwisko pierwszego rywala i na pewno będzie interesująca walka – zaznaczył promotor.
Do ostatniego pojedynku Aleksander Strecki szykował się w Izraelu. Teraz będzie trenował z Krzysztofem Wrońskim z Adrenaliny Wrocław, z którym już współpracował. Pod okiem tego szkoleniowca trenuje także Niemiec Sahan Aybay (9-0, 7 KO), który w barwach Tymexu zadebiutuje już 7 marca w Dzierżoniowie.
Podczas europejskich kwalifikacji do IO w Pekinie, w walce półfinałowej we włoskiej Pescary Strecki pokonał Billy Joe Saundersa. Dziś Brytyjczyk ma rekord 29-0 (14 KO) i jest aktualnym Mistrzem Świata WBO w wadze super średniej.

Nowy pięściarz Tymexu ma 33 lata i z pewnością stać go na kilka sezonów boksowania na dobrym poziomie. – To wciąż groźny zawodnik, ma szybkie ręce i nogi – mówił przed walką z nim Robert Talarek. Wkrótce przekonamy się, kto będzie kwietniowym przeciwnikiem Ukraińca.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!