Oleksandr Gvozdyk obronił pas WBC

boxingscene.com

Ukrainiec Oleksandr Gvozdyk (17-0, 14KO) w pierwszej obronie pasa wagi półciężkiej zwyciężył z dobrze znanym polskim kibicom Doudou Ngumbu (38-9, 14KO) poprzez techniczny nokaut w piątej rundzie pojedynku.

Walka od pierwszej minuty była dość ciężka dla Gvozdyka, który mimo wielu lewych prostych nie był w stanie wyregulować swojego celownika. Francuz dobrą pracą nóg co chwila uciekał z lini ciosu Ukraińca, dodatkowo klinczując w momentach zagrożenia.

Niestety dla całego widowiska w pierwszej minucie 5 rundy Doudou doznał kontuzji prawej nogi, a sędzia po konsultacji z lekarzem był zmuszony przerwać mistrzowski pojedynek.

Przypomnijmy że Oleksandr Gvozdyk zdobył tytuł WBC w grudniu zeszłego roku w walce z Adonisem Stevensonem (29-2, 24KO).