Strona główna NEWSY PARKER NAJLEPSZY OD LAT. CHISORA LICZONY TRZY RAZY!

PARKER NAJLEPSZY OD LAT. CHISORA LICZONY TRZY RAZY!

1

Joseph Parker (30-2, 21 KO) odniósł cenne zwycięstwo punktowe nad twardym Derekiem Chisorą (32-12, 23 KO ) na gali DAZN w Manchesterze. Była to świetna ringowa wojna i prawdopodobnie najlepszy Parker w karierze.

Angielscy sędziowie widzieli to 114-112, 115-111 i 115-110 dla Parkera co wzbudziło duże kontrowersje, bo Chisora nie zrobił nic co mogłoby zagrozić Parkerowi. Jedyne co było na plus to jego odporność na ciosy.

Parker był szybszy, bił celniej, składał dobre kombinacje, które często wydłużał do 5 lub 6 ciosów. Pokazał również zimną głowę i to. że potrafi trzymać się taktyki, którą wyznaczył mu jego nowy trener Andy Lee.

Jedyne czego zabrakło to wykończenia walki gdy Chisora był liczony trzy razy – w czwartej, siódmej i ósmej rundzie.

„Chisora to naprawdę wielki twardziej. Czułem się jakby to byłoa kontynuacja pierwszej walki. Derek cały czas mnie atakował, ale ja czułem się silniejszy. Ważne było, że wszedłem w tą walkę od 1 rundy i trzymałem się planu gry z mojego narożnika. Jednak nadal popełniłem wiele błędów i trzeba je wyeliminować na następnym obozie.” – powiedział Joseph Parker tuż po walce.

ANKIETA

SKRÓTY

Chisorze należy się szacunek i podziękowania za to jaki był waleczny, jego serce i ducha walki.

1 KOMENTARZ

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!