Strona główna NEWSY Podsumowanie gali w Microsoft Theater w Los Angeles!

Podsumowanie gali w Microsoft Theater w Los Angeles!

Podsumowanie gali w Microsoft Theater w Los Angeles!

0

Za nami kolejna w tym roku bardzo dobra gala, która odbyła się w Los Angeles. Tym razem, niestandardowo gala odbyła się w niedzielę.

W walce wieczoru i zarazem najciekawszym pojedynku całej gali Caleb Plant pokonał jednogłośną decyzją sędziów (116-110, 116-110, 115-111) Jose Uzcategui. Amerykanin został tym samym nowym mistrzem IBF wagi super średniej i pozostaje niepokonany na zawodowych ringach.

Osobiście punktowałem tą walkę 115-111 na korzyść Planta, który do 8 rundy dominował, mając Jose dwa razy na deskach. Od 9 rundy jednak opadł z sił i zaczął przegrywać rundy. Warto zwrócić uwagę na świetną pracę nóg Amerykanina, a zarazem bardzo dobrą pracę defensywną.

W kolejnym wartym uwagi starciu Ahmed Elbiali (18-1, 15 KO) znokautował Allena Greena (33-6, 22 KO) w trzeciej rundzie zaplanowanego na osiem rund starcia wagi junior ciężkiej.

Ryan Karl (16-2, 10 KO) pokonał Kevina Wattsa (12-4, 5 KO) przez TKO. W piątej rundzie, sędzia zastopował pojedynek, gdy Watts był zasypywany gradem ciosów.

Lindolfo Delgado (8-0, 8 KO) natomiast zachował stuprocentowy współczynnik nokautów w rekordzie pokonując Sergio Lopeza (22-13-1). W zaplanowanym na 6 rund staciu wagi super lekkiej Lopez został wyliczony po mocnym ciosie na korpus w trzeciej rundzie.

Warto wspomnieć też, że po 13 miesiącach przerwy wrócił Guillermo Rigondeaux. Wracający po porażce z Łomaczenko “El Chacal” (18-1, 12 KO) znokautował już w pierwszej rundzie Giovanni Delgado (16-9, 9 KO). Takiego zakończenia walki jednak można było się spodziewać, jako że Delgado zajmuje dopiero 340 miejsce w portalu BoxRec. Czekamy na większe wyzwania Guillermo, bo przyzwyczaił nas do starć ze zdecydowanie lepszymi rywalami, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę przerwę jaką miał po porażce.

Pozostałe pojedynki gali:

Juan Antonio Lopez – Mike Plania (Plania UD)

Ruben Rodriguez – Daniel Perales (Rodriguez KO 3 runda)

Fernando Garcia – Isao Gonzalo Carranza (Garcia KO 6 runda)

Viktor Slavinskyi – Angel Monrreal (remis)

Joey Spencer – Brandon Harder (Spencer KO 2 runda)

Brandon Figueroa – Moises Flores (Figueroa KO 3 runda)

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments