Strona główna NEWSY POLACY W ŚWIATOWYCH RANKINGACH

POLACY W ŚWIATOWYCH RANKINGACH

0
Adam Kownacki po jednej ze swoich walk. (fot. PBC)
Adam Kownacki po jednej ze swoich walk. (fot. PBC)

Polski boks w ostatnich miesiącach za sprawą wielu walk bratobójczych wskoczył na wyższy poziom. Kilka zestawień oglądało się z perspektywy kibica znakomicie, jak choćby walki Talarek-Szymański,czy Ślusarczyk-Sęk. Przyjrzyjmy się jak wygląda sytuacja rodzimego boksu w światowych rankingach. Ilu z naszych zawodników znajduje się w TOP i może stanąc do walki o mistrzowski pas?

Królewska kategoria to oczywiście nasz rodzynek Adam Kownacki (#3 IBF, #4 WBO, #3 WBA #6 WBC). W rankingu IBF pozycja druga jest nieobsadzona, a pierwsze miejsce zajmuje Kubrat Pulev – kto wie, może po potyczce z Robertem Heleniusem zobaczymy eliminator?

W dywizji cruiser Krzysztof Głowacki zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WBO, a tytuł jest wakujący, co jest następstwem skandalu po półfinałowym pojedynku WBSS w Rydze z Mairisem Breidisem, Tuż za nim plasuje się olimpijczyk z Rio Lawrence Okolie, z którym prowadzono już rozmowy na temat ewentualnej potyczki.

Michał Cieślak po znakomitej walce w Kongo z Ilungą Makabu awansował na #1 federacji WBC. Ciekawych propozycji z Rosji nie powinno zabraknąć, czekamy na rozwój sytuacji!

Adam Balski mimo długiego rozbratu z ringiem wciąż jest zauważany przez WBC #14. Krzysztof Włodarczyk wciąż ma szansę na ostatni duży payday – #3 WBC #10 WBA #10 IBF.  Kierunek Rosja?

W wadze półciężkiej #8 WBO Robert Parzęczewski, który jednak zdecydował się na kontynuowanie kariery w niższej kategorii wagowej, gdzie krok po kroku buduje swoją pozycję.

W wadze średniej Kamil Szeremeta wciąż czeka na datę i miejsce pojedynku z Gennadym Golovkinem. Obecnie #9 WBO #3 IBF #3 WBC. Numer 7 tej ostatniej to Maciej Sulęcki, który obecnie leczy kontuzję dłoni.

 

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!