Strona główna NEWSY Gala w Jastrzębiu Zdroju | Przetarcie Jonaka i Wrzesińskiego, oraz powrót Siwego

Gala w Jastrzębiu Zdroju | Przetarcie Jonaka i Wrzesińskiego, oraz powrót Siwego

0

Tymex Boxing Promotions organizuje gale z ciekawymi nazwiskami w polskim boksie.
Transmisja z gali w Polsat Sport Fight od 19:30.

Karta walk:

Damian Jonak (40-0-1,21KO) vs Sherzod Khusanov (21-0-1,9KO)

Nie spodziewałem się, że 2 miesiące przed galą w Radomiu, na której zawalczy Jonak, dostanie tak – przynajmniej na papierze – trudnego przeciwnika.
Oczywiście Khusanov od 2014 roku miał 3 letnią przerwę i od jej zakończenia stoczył tylko dwie walki, ale jego sytuacja jest podobna do ostatnich lat kariery Jonaka.
Jonak pauzował od 2015 roku również 3 lata i stoczył tylko jeden pojedynek z słabiutkim Jesusem Cornejo (19-3). Do tego Khusanov jest wyższym pięściarzem i ma dłuższy zasięg ramion więc nie będzie to łatwa przeprawa dla “The Beast” z Tarnowskich Gór. Bardzo odważny ruch jak na realia polskiego boksu, lecz co prawda Jonak nie ma co czekać, a w razie wygranej udowodni, że może w Radomiu zawalczyć o jakiś regionalny tytuł, którejś z prestiżowych federacji.

Marcin Siwy (17-0,6KO) vs Andras Csomor (18-21-2,14KO)

Bitny Węgier Andras Csomor podpisał chyba umowę na pełen etat z polskimi promotorami. Dla 30-latka z Budapesztu będzie to 5 walka w Polsce od 2016 roku. Dotychczas wszystkie przegrał przed czasem i prawdopodobnie będzie tak też w piątek, ponieważ jego rywalem jest wracający po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją Siwy.
Nie będzie to trudny pojedynek dla Polaka i jeśli w ringu nie wydarzy się jakiś kataklizm, Siwy powinien go znokautować.

Damian Wrzesiński (14-1-2,5KO) vs Andreas Maier (7-2,5KO) 

Przed pojedynkiem rewanżowym z Michałem Chudeckim (11-2-2) na gali Mateusza Borka w Radomiu Damian Wrzesiński zmierzy się z Niemcem pochodzenia kazachstańskiego. Mimo dwóch ostatnich walk przegranych, uważam że Maier postawi zaporowe warunki naszemu pięściarzowi.

Michał Leśniak (8-1-1,2KO) vs Ivan Njegac (10-6,3KO) 

Kolejna walka w karierze Leśniaka, która ma poprawić mu rekord i podbudować go po niedawnym remisie z Kamilem Młodzińskim (9-2-4). Njegac w ostatniej walce nabrał doświadczenia walcząc z byłym mistrzem świata wagi super lekkiej Rickym Burnsem (42-7-1), mimo to faworytem zdecydowanym starcia jest Polak.

Tomasz Gromadzki (7-1,2KO) vs Uladzimir Kharkevich (3-14-1,3KO)

Bezsensowna walka dla Gromadzkiego, bo nic mu to mu nie da, ale przynajmniej spędzi w ringu 6 rund, bo nie sądzę by dał rade znokautować twardego Białorusina.

Kamil Bodzioch (debiutant) vs  Hervoje Bozinovic (2-17,0KO) 

Kolejny debiutant w polskim zawodowym boksie. Chętnie zobaczę debiut pięściarza z Jeleniej Góry.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments