Strona główna NEWSY Gala w Nosalowym Dworze – Włodarczyk, Szymański, Czerkaszyn

Gala w Nosalowym Dworze – Włodarczyk, Szymański, Czerkaszyn

0

Boks zawodowy po ponad roku wraca na Nosalowy Dwór.
Organizacja imprezy bokserskiej, pojedynki mają w tym miejscu swój bardzo subtelny obraz. Zamiast trybun, kibice zasiadają przy stolikach i z parkietu oglądają boks.

Rok temu również Andrzej Wasilewski organizował swoim zawodnikom walki w tym miejscu. Zmieniły się tylko nazwiska, lecz poziom pojedynków na papierze jest ten sam, czyli średni nawet jak na polskie warunki.

Krzysztof Włodarczyk (55-4-1,38KO) vs Al Sands (20-3,18KO)

„Diablo” przez kibiców jest skreślany, lub skreślony po walce o pas IBF z Muratem Gassievem (26-1), gdzie w 2017 roku w pierwszej rundzie prestiżowego turnieju odpadł, po walce bez walki ze świetnym Rosjaninem.
Mimo to Krzysztof nadal próbuje swoich sił i ostatnia jego walka z  Olanrewaju Durodolą (27-6) mogła się podobać.
37-letni bokser zawalczył bardzo mądrze, unikał wymian i w rezultacie wypunktował Nigeryjczyka.

Tak samo będzie musiał zawalczyć przeciwko urodzonemu na Haiti Amerykaninowi Al Sands’owi, który do ringu wniesie współczynnik nokautów na poziomie 78%. Często pojedynki kończył pojedynczym ciosem, wiec „Diablo” musi mieć się na baczności przez cały pojedynek.

Nawet niezła walka, polski były dwukrotny mistrz świata kontra bitny Amerykanin z dobrym rekordem.

 

Patryk Szymański (19-0,10KO) vs Fouad El Massoudi (14-11,1KO) 

W ringu pojawi sie również najbardziej przereklamowany polski pięściarz Patryk Szymański, a jego rywalem będzie twardy, ale absolutnie niegroźny journeyman z Francji.

Nie wydaje mi się by to było kroki naprzód dla 25-latka urodzonego w Koninie.

Fedor Czerkaszyn (10-0,7KO) vs Bartłomiej Grafka (21-31-3,10KO)

Na ten pojedynek czekam chyba najbardziej. Jeden z najlepszych „testerów” w Europie sprawdzi Czerkaszyna.
22-latek po trzech walkach w Polsce stał się fenomenem i wielu kibiców, ale i ekspertów widzi w nim wielką gwiazdę. A Grafka jeździ po świecie i głównie przegrywa (raz słusznie, raz niesłusznie), czasem sprawi niespodziankę publicznościom, do których przyjeżdża i wygra.

Jedno jest pewne, jeśli Czerkaszyn wygra przez nokaut, a w nadmiarze euforii zafunduje nam „wątróbkę” to uwierzę, że będzie to przyszła gwiazda europejskich i może światowych ringów.

Maksim Hardzeika (5-0,3KO) vs Igor Faniyan (16-15-3,8KO)

Swoją piatą już walke w 2018 roku stoczy 29-letni Białorusin Maksim Hardzeika, który dostał prawie rok temu szanse promowania przez Andrzeja Wasilewskiego. Do tej pory wywiązywał sie z postawionych przed nim wyzwań, jednak walczył z zawodnikami o ujemnym rekordzie. Teraz przed nim najtrudniejszy test w dotychczasowej karierze.
Faniyan to twardy pięściarz, ale brak mu argumentów w walce z Hardzeiką.

Damian Kiwior (3-0,0KO) vs Gkouram Mirzaev (3-0,2KO)


Nowy nabytek stajni Knockout Promotions 25-letni Damian Kiwior po trzech pierwszych stoczonych walkach w boksie zawodowym na Wyspach Brytyjskich, wraca do macierzystego kraju by tu poprowadzić swoją karierę. Rywalem polskiego półśredniego będzie niepokonany Grek, który walczył już w Polsce, podczas swojej drugiej walki zawodowej.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!