Strona główna NEWSY WBSS: Głowacki z Briedisem 15 Czerwca!

WBSS: Głowacki z Briedisem 15 Czerwca!

0

Słysząc o zawirowaniach z finansami WBSS  z niepokojem czekaliśmy na ogłoszenie pojedynku półfinałowego ostatniego Polskiego zawodnika pozostałego w drugiej edycji turnieju.

Na szczęście dziś WBSS oficjalnie ogłosiło, że do gali półfinałowej dojdzie 15 Czerwca w stolicy Łotwy, Rydze.

Krzysztof Glowacki (31-1, 19 KO) do półfinału przystępuje po twardym boju z Maksimem Vlaslovem, który odbył się na pełnym dystansie 12 rund.

Nasz rodak jak zwykle jest opanowany i pewny zwycięstwa:

„Nie mogę się doczekać aż wejdę do ringu w Rydze. Jestem pewien, że 15 Czerwca pokonam Mairisa , przejdę dalej i wygram turniej WBSS i trofeum Muhammada Aliego!“

 Mairis Briedis (25-1, 18 KO) w ćwierćfinale również zwyciężył na punkty, ze znanym Polskiej publiczności z pojedynku z Krzysztofem Włodarczykiem Noelem Gevorem:

„Nie mogę doczekać się okazji aby dostać się do finału. Zapowiada się kolejne święto boksu na Łotwie które będzie obserwować cały świat i które umożliwi mi osiągniecie tego, co nie udało mi się w pierwszej edycji turnieju.”

Briedis w swoich ostatnich walkach nie zachwyca, wydaje się jednak, że swoją prawdziwą wartość pokazuje w pojedynkach o najwyższa stawkę.

Dokładnie to samo można powiedzieć o Głowackim, który po słabszych walkach z podrzędnymi rywalami pokazał się z dobrej strony w pojedynku ćwierćfinałowym WBSS.

Kalle Sauerland, szef grupy Comosa, nie ma wątpliwości, ze czeka nas doskonale sportowe wydarzenie:

“Spodziewamy się kolejnej ekscytującej nocy w Arena Riga. Turniej kategorii 200 lb wkrótce wyłoni najlepszego w przyszłości zawodnika kategorii cruiser. Zarówno Briedis jaki i Głowacki maja chęć i potencjał aby nim zostać i zagwarantują nam spektakularny półfinał.”

W drugim pojedynku półfinałowym zmierza się Yunier Dorticos i Andrew Tabiti. Miejsce i data nie zostały jeszcze ogłoszone

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments