Strona główna NEWSY PRZYGODA ŻYCIA CIEŚLAKA, BABILOŃSKIEGO, WASILEWSKIEGO ORAZ INNYCH ZAKOŃCZONA!

PRZYGODA ŻYCIA CIEŚLAKA, BABILOŃSKIEGO, WASILEWSKIEGO ORAZ INNYCH ZAKOŃCZONA!

0

Wydawać by się mogło, że w XXI wieku nic nas już nie powinno zaskoczyć. A walka o mistrzostwo świata to wydarzenie na takim poziomie, że sama jej organizacja nie powinna stanowić żądnego problemu. Dziś już wiemy, że nie zawsze wyjazd do egzotycznego miejsca jakim jest Kongo to dobry pomysł.

Historia tej walki zaczęła się źle już od pierwszego dnia. Przekładany termin potyczki, brak areny, nieporozumienie z Don Kingiem, a na koniec problem z opłaceniem gaż zawodników i WBC.

Na miejscu też nie było wesoło. Obrabowany sejf Tomasza Babilońskiego, znikające pieniądze z pokoju hotelowego Andrzeja Wasilewskiego. Zamieszanie z przekazaniem gotówki i podpisaniem papierów po jej wydaniu.

Pieniądze za walkę. (Andrzej Wasilewski/TT)

Szokujące informacje dotarły do nas też już po samej walce, którą Michał niestety przegrał. Nasz zawodnik jak i jego narożnik musieli zostać ewakuowani z hotelu pod eskortą wcześniej opłaconej żandarmerii wojskowej, ale to nic w porównaniu do tego jak wydostali się stamtąd jego promotorzy…

Wasilewski i Babiloński, z plecakiem pieniędzy, opuścili Kinszasę na motorach w środku nocy, po opłaceniu dwóch młodych motocyklistów udało im się dotrzeć nad brzeg rzeki, która jest granicą z Republiką Kongo. Na drugi brzeg przedostali się po opłaceniu łodzi i wiz.

Całe szczęście dziś już wszyscy są cali i zdrowi. A w głowach pozostaną niezapomniane historie. Takie które mrożą krew w żyłach, a wspomnienia wydarzeń z Kinszasy będą przypominane jeszcze przez bardzo długi czas!

Jest jednak w tym wszystkim drobinka nadziei – Andrzej Wasilewski nie wyklucza złożenia protestu do federacji WBC.

Jak sam twierdzi największe szanse ma na wywalczenie przymusowego rewanżu Cieślaka z Makabu, aczkolwiek spróbuje nawet ugrać unieważnienie walki z powodów proceduralnych (źle mierzony czas poszczególnych rund).

Czy to wszystko było tego warte? To pytanie pozostawię dla Was. Czekam na wasze komentarze pod artykułem.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments