Strona główna NEWSY Roman unifikuje pasy w 12 rundowej wojnie z Doheny.

Roman unifikuje pasy w 12 rundowej wojnie z Doheny.

0
Roman unifikuje pasy z pojedynku z Doheny. (fot. Matchroom Boxing)
Roman unifikuje pasy z pojedynku z Doheny. (fot. Matchroom Boxing)

Daniel Roman (27-2-1, 10 KO) zunifikował pasy WBA i IBF w kategorii do 122 funtów w walce z TJ Dohenym (21-1, 15 KO), która miała miejsce na gali Matchroom Boxing w Forum Inglewood w Kalifornii.

Przed walką kibice mieli wielkie oczekiwania co do tego pojedynku i można powiedzieć, że zostały one wypełnione w 100%, a nawet przekroczyły oczekiwania większości z nich. Było to wspaniałe widowisko, 12 rundowa wojna prawdziwych mistrzów.

Pojedynek ten był wypełniony akcją od pierwszej do ostatniej rundy. Obaj zawodnicy szli cios za cios i nie odpuszczali jeden drugiemu. Doheny zaliczył deski już w drugiej rundzie po otrzymaniu lewego sierpowego. Cios nie był mocny, a bardziej wytrącił go z równowagi. Zauważył to również Roman, który nie próbował go dokończyć po nokdaunie.

Doheny powrócił w połowie pojedynki i zranił Romana w siódmej rundzie. Ten jednak przetrwał kryzys i nie dał już więcej takiej szansy swojemu przeciwnikowi.

Kluczem do wygranej dla Romana były jego ataki na korpus przeciwnika. W 9 rundzie jeden z takich ciosów zranił Doheny, a w 11 rundzie powalił go po raz drugi na deski. Po walce Eddie Hearn powiedział, że kilka żeber Dohenego jest połamane.

Ostatecznie Roman wygrał dwa do remisu na kartach sędziowskich: 113-113, 116-110 i 116-110.

Po walce Roman wyzwał do kolejnego pojedynku unifikacyjnego Reya Vargasa, który jest posiadaczem pasa WBC.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments