Strona główna NEWSY SEBASTIAN WIKTORZAK NA DOPINGU?

SEBASTIAN WIKTORZAK NA DOPINGU?

0
Sebastian Wiktorzak (fot. facebook)
Sebastian Wiktorzak (fot. facebook)

Sebastian Wiktorzak, wychowanek klubu BKS Skorpion Szczecin oraz ćwierćfinalista mistrzostw świata i mistrz Polski, jest w poważnych tarapatach. W pobranej od niego próbce przez Polską Agencję Antydopingową zostały wykryte zakazane substancje. Próbka pochodzi z niedawnych mistrzostw Polski w Wałbrzychu.

Wiktorzakowi grozi nawet 4 lata zawieszania co dla niego równa się z końcem marzeń o karierze olimpijskiej. Podejrzany ma prawo się odwołać i poprosić o przebadanie próbki B zanim zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje.

„Kontrola została przeprowadzona w dniu 19 listopada podczas mistrzostw Polski w Wałbrzychu. W próbce została wykryta substancja z grupy S2, czyli hormony substancji pokrewnych (…) Zawodnik został poinformowany o tym, że podejrzewa się go o naruszenie przepisów antydopingowych, teraz czekamy na informację, czy skorzysta z prawa do przeprowadzenia analizy próbki B” – powiedział dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA) Michał Rynkowski w rozmowie z TVP Sport.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!