Strona główna NEWSY SERGIEY KOVALEV: Dzięki nowemu trenerowi wygram rewanż.

SERGIEY KOVALEV: Dzięki nowemu trenerowi wygram rewanż.

0
Sergey Kovalev po jednej ze swoich wygranych walk. (for. HBO)
Sergey Kovalev po jednej ze swoich wygranych walk. (for. HBO)

Dziś w nocy będziemy mogli zobaczyć walkę rewanżową pomiędzy Sergieyem Kovalevem i Eleiderem Alvarezem. Rosjanin twierdzi, że nowy szkoleniowiec nauczył go kontrolować tempo w ringu i oszczędzać energie. Zapowiada wygraną na punkty.

Zobacz: Kowaliow vs Alvarez: typowanie redakcyjne!

„W pierwszej walce popełniłem błąd, ale teraz go naprawię. Nie miałem dostatecznie dużo paliwa, czułem się tak, jakby coś było nie tak z moim ciałem.” – usprawiedliwa swoją przegraną w pierwszej walce.

Przypomnijmy, że w pierwszej walce Kovalev wygrywał na punkty, ale w drugiej fazie walki zabrakło mu energii i został znokautowany przez pretendeta z Kolumbii.

Do rewanżu zatrudnił nowego trenera – Buddy McGritta, który podobno nauczył go wiele nowych rzeczy oraz wprowadził zmiany w sposobie boksowania Rosjanina.

„Buddy dużo mnie nauczył, m.in. oszczędzania energii. Słucham wszystkich jego rekomendacji i stosuję się do instrukcji. Miałem różnych trenerów, ale oni nie pomagali mi z boksem czy kondycją. Wszystko robiłem sam. Cieszę się, że pracuję z Buddym, on przypomniał mi o moim amatorskim stylu i boksowaniu – nie nokautowaniu, tylko boksowaniu.” – powiedzia w wywiadzie Kovalev.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!