Strona główna NEWSY Andrade vs Kautondokwa : Walka do jednej bramki, czy niespodzianka?

Andrade vs Kautondokwa : Walka do jednej bramki, czy niespodzianka?

0

Na gali w Bostonie będziemy mogli zobaczyć ciekawą gale zwieńczoną pojedynkiem o wakujący pas WBO w wadze średniej pomiędzy Demetriusem Andrade (25-0,16KO), a niepokonanym Namibijczykiem Walterem Kautondokwą (17-0,16KO).

Początkowo kibice zgromadzeni w bostońskiej hali “TD Garden” mieli oglądać pojedynek pomiędzy Andrade,a Billym Joe Saundersem (26-0), jednak komisja bokserska Massachusetts zawiesiła jego licencje, a on sam w geście niezadowolenia zwakował tytuł mistrzowski. Federacja zarządziła, że Andrade może walczyć i dokoptowała mu innego rywala.

Demetriusa Andrade znają raczej wszyscy kibice interesujący się wagą średnią, nieograniczający się do Golovkina czy Alvareza.
Były mistrz świata WBO w wadze super półśredniej znany jest z walk z m.in. Vanesem Martirosyanem (36-4-1), czy Jackiem Culcayem (25-3), z którym to zdobył tytuł WBA Regular w wadze średniej, wygrywając niejednogłośną decyzją sędziów.
Amerykanina cechuje bardzo duża dynamika w konstruowaniu akcji, do tego odwrotna pozycja i dobre warunki fizyczne.

Natomiast 33-latek z Afryki wygrywa z każdym rywalem, którego spotka, najczęściej przed czasem, nawet zyskał przydomek “Egzekutor”, jednakże jego wszystkie walki odbyły się w Afryce i większość jego dotychczasowych rywali nie ma za bardzo pojęcia o boksie innym niż ten w namibijskim czy ghańskich wioskach.

Lecz najgorszym co Andrade może zrobić to zlekceważyć Kautondokwe, który na pewno bije bardzo mocno, co można stwierdzić po kilku filmikach z jego udziałem. A przykładów zaskoczeń w historii boksu, kiedy do mistrza przyjeżdżał bokser z Czarnego Lądu i prezentował bardzo wysoki poziom jest dużo. By nie wertować daleko wspomnieniami.. świeży przykład, Julius Indongo, bokser – również – z Namibii, który w 4 miesiące z obijacza bumów w Afryce stał się mistrzem świata dwóch federacji w wadze super lekkiej.

Moim faworytem jest Andrade, ale nie skreślam Kautondokwy, który na pewno nie przyjechał tylko po wypłatę.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments