Strona główna NEWSY BILLY JOE SAUNDERS OCZYSZCZONY Z ZARZUTÓW!

BILLY JOE SAUNDERS OCZYSZCZONY Z ZARZUTÓW!

0

Billy Joe Sanders został dziś oczyszczony z zarzutów o zażywanie dopingu przez WADA (Worlds Anti-Doping Agency) nad UKADA ( United Kingdown Anti-Doping Agency).

Wczoraj Dan Rafael z ESPN podał informacje, że wyniki testy antydopingowego przeprowadzonego przez VADA (Voluntary Anti-Doping Agency) były negtywne i wykazały obecność subtrancju symulującej pod nazwa oxilofrine.

Dziś do tego odniosły się pozostałe dwie agencje dopingowe (WADA i UKADA) oraz BBBoC (British Boxing Board of Control), pod których jurysdykcja jest licencjonowany Billy Joe Saunders. Potwierdziły, że środek jest dopuszczony do użytku pomiędzy zawodami i znajduje się w popularnym sprayu do nosa, który odblokowuje drogi oddechowe.

Brytyjska Rada Boksu i Kontroli potwierdziła, że Saunders nie złamał przepisów anty-dopingowych i zostanie do puszczony do obrony swojego pasa WBO 20 października w USA.

BJS był badany wiele razy w 2018 roku i wszystkie testy były negatywne. Ostatni test UKADA odbył się 24 września 2018 i również był negatywny.

Boks traktuje jako hobby i odskocznię od codziennych spraw. Założyciel i redaktor naczelny bokswpolsce.pl.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments