Strona główna NEWSY Bracia Pulev gwiazdami gali w stolicy Bułgarii

Bracia Pulev gwiazdami gali w stolicy Bułgarii

0

Gale na wschodzie kojarzą nam się najbardziej z rosyjskimi imprezami organizowanym głównie przez grupę Andrieja Rabińskiego.
Lecz teraz trzeba przyznać, że bułgarski promotor Ivyalo Gotzev z pomocą wspólników z Wysp Brytyjskich organizują ciekawą na papierze gale w Sofii.

W walce wieczoru zobaczymy starcie rankingowe pomiedzy byłym pretendentem do pasa IBF Kubratem Pulevem (25-1,13KO), a byłym pretendentem do tytułu WBO Hughiem Fury’m (21-1,11KO).
Mimo, że zawodnicy trzymają światowy poziom w wadze ciężkiej, to biorąc pod uwagę ich zachowawczy styl walki, brak mocny ciosów i kombinacji, to nie będzie najciekawsza walka.

37-letni Bułgar i 24-latek z Wielkiej Brytanii są w podobnych momentach kariery, przegrali jeden pojedynek, do tego najważniejszy w dotychczasowej karierze obu panów.
Mimo to są szanowanym bokserami przez federacje bokserskie i wygrany prawdopodobnie zostanie pretendentem do pasa IBF, który na swoich biodrach nosi Anthony Joshua.

Na ringu pojawi się również dwa lata młodszy brat Kubrata – Tervel Pulev (11-0,10KO), który w wadze junior ciężkiej wygrał wszystkie pojedynki, oczywiście poziom jego rywali nie był za wysoki, ale to nie przeszkodziło mu by zostać najlepszym cruiserem w Bułgarii.
W sobotę waleczny Bułgar zmierzy się z Leonardo Damiano Bruzzesse (19-5,6KO), czyli byłym rywalem Krzysztofa Głowackiego,z którym bardzo łatwo przegrał przed czasem.
Stawką pojedynku będzie pas mistrza Unii Europejskiej.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!