Strona główna NEWSY CHRIS BYRD: Marihuana uratowała go przed odcięciem sobie stóp.

CHRIS BYRD: Marihuana uratowała go przed odcięciem sobie stóp.

1
Andrzej Gołota i Chris Byrd podczas ich pojedynku. (fot. YouTube)
Andrzej Gołota i Chris Byrd podczas ich pojedynku. (fot. YouTube)

Chris Byrd to były mistrz świata w wadze cięzkiej, który znany jest polskim kibicom głownie z walki z Andrzejem Gołotą w 2004 roku. Ostatnio oznajmij, że marihuana uratowała mu życie i pozwoliła mu się uporać z problemami zdrowotnymi.

Byrd ma już 48 lat i jest emerytem bokserskim po wielu bojach w wadze ciężkiej. Niedawno lekarze zdiagnozowali u niego zespół stresu pourazowego. Przez chorobę niemal popełnił samobójstwo.

– Leki na receptę namieszały mi w głowie. Niemal zostałem aresztowany w centrum Los Angeles. Ludzie widzieli, jak wariuję, i zaczęli filmować. Krzyczeli: „Hej, czy to nie Chris Byrd?!”. A niedawno jakiś głupi lekarz dał mi tabletki, mimo że mówiłem, że nie mogę brać leków na receptę. Powiedział, że będzie w porządku i żebym się nie martwił. Człowieku, ja niemal zaatakowałem własną córkę. Żyję przy oceanie, pewnego razu chciałem do niego wskoczyć. Nie chciałem już żyć. Wariowałem przez te tabletki – powiedział Byrd.

Z pomocą przyszedł mu jego przyjaciej Shannon Briggs, który doradził mu medyczną marihuanę.

Chris Byrd i Shannon Briggs. (fot. Shannon Briggs)
Chris Byrd i Shannon Briggs. (fot. Shannon Briggs)

Shannon Briggs dał mi marihuanę i to wszystko zakończyło. Wcześniej nigdy w tego typu rzeczy nie wierzyłem. Nigdy nie paliłem, nie piłem też alkoholu. Ale kiedy on dał mi to lekarstwo, poczułem się stabilny jak roślina. Nie ma nic lepszego. To naprawdę pomaga. – mówi Byrd.

Byrd twierdzi, że wojny ringowe pozostawiły go w bardzo złym stanie zdrowotnym i jest niepełnosprawny. Podobno pewnego razu chciał odciąć sobie stopy.

– Odczuwam wielki ból, kiedy tak tutaj rozmawiamy. Moje stopy płoną. Ale marihuana przynosi ukojenie do tego stopnia, że mogę funkcjonować. Inaczej zaczynam wariować. Było tak źle, że kilka razy chciałem odciąć sobie stopy. Ludzie musieli mnie powstrzymywać. Mówili: „Człowieku, nie odcinaj sobie stóp!”.  -powiedział w wywiadzie dla BoxingScene.


Zapraszamy do głosowania w naszym plebiscycie.

I. Plebiscyt pięściarski BOKSWPOLSCE.PL

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!