Strona główna NEWSY Jarrett Hurd zatrzymuje Jasona Welborna

Jarrett Hurd zatrzymuje Jasona Welborna

0

W ostatnim starciu wieczoru przed main eventem niedzielnej gali w Los Angeles na ringu zagościł mistrz organizacji  IBF,IBO i WBA kategorii junior średniej Jarrett Hurd (23-0, 16 KO) oraz Jason Welborn (24-7, 7 KO).
Anglik którego największym dotychczasowym sukcesem było zdobycie pasa WBC International Silver w wadze średniej, przystępował do pojedynku z pozycji wielkiego under doga, zapowiadając jednak, że będzie się starał sprawić niespodziankę.

W pierwszym starciu mistrz był pasywny starając się wyczuć, na co stać pretendenta.Zachęcony postawą Hurda Welborn w kolejnych rundach starał się zrealizować swoje zapowiedzi i coraz śmielej poczynał sobie w ataku doprowadzając do celu zaskakująco dużo czystych uderzeń. Jednak gdy inicjatywę przejmował Hurd, było natychmiast widać dysproporcje w warunkach fizycznych i sile ciosu.

Koniec nadszedł w czwartej rundzie, mistrz trafił Jasona w splot słoneczny potężnym prawym hakiem. Anglik został wyliczony a Hurd po raz pierwszy obronił wszystkie 3 pasy które są w jego posiadaniu.

Po zakończeniu pojedynku Jarett zadeklarował chęć zmierzenia się z Jarmellem Charlo, posiadaczem pasa organizacji WBC

„Zdecydowanie chcemy Charlo. To ja rozdaję karty, jestem teraz numerem jeden. Jeżeli mówię odbierz telefon to odbieraj. Mam wolny termin na ten pojedynek.”

Charlo nie czekał długo z odpowiedzią:

„To łatwa forsa. podobają mi się te pasy, dobrze wyglądają na tobie. Mówi, że chce kolejnej walki, ja jestem gotowy.”

Jeżeli obozy zawodników dojdą do porozumienia, czeka nas doskonałe starcie czołowych zawodników limitu 154 funtów

 

 

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!