Strona główna NEWSY WBSS: Tete vs Aloyan

WBSS: Tete vs Aloyan

0

Świetna noc boksu w Rosji już w najbliższą sobotę. Organizatorzy prestiżowego turnieju “World Boxing Super Series” wracają 13 października do Rosji.
Świetny matchmaking gali organizowanej przez takich tuzów jak Sauerland, Titov czy Popov przyciąga uwagę. Jednak teraz zapowiemy walkę wieczoru.

Ćwierćfinały turnieju WBSS w wadze koguciej zaczęły się już tydzień temu gdy Naoya Inoue (17-0) zniszczył Juana Carlosa Payano (20-2) już w 1 rundzie.
W tej odsłonie ćwierćfinału zobaczymy bardzo ciekawy i – pewnie równiejszy – pojedynek.

Świetny Zolani Tete (27-3,21KO), który od kilku lat panuje w federacji WBO, teraz stanie przed wielką niewiadomą, ponieważ jego rywalem będzie mało doświadczony na ringach zawodowych Mikhail Aloyan (4-0,0KO).
Mimo, że jego zawodowe występy pozostawiały wiele do życzenia, tak sukcesy amatorskie ma największe ze wszystkich walczących w turnieju WBSS. 30-latek z Rosji jest dwukrotnym mistrzem Świata z 2011 i 2013 roku, mistrzem Europy z 2010 roku w Moskwie, oraz brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich z Londynu.
Olimpiada w 2016 nie poszła po jego myśli, gdyż został zdyskwalifikowany.

Będzie to bardzo ciekawa walka, w Rosji, czyli na terenie pretendenta. Jeden ma o wiele większe doświadczenie zawodowe, a drugi amatorskie. Tete jest ponad 10 cm wyższy od Aloyana.
Dużo sprzeczności rodzi nam bardzo ciekawe walki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments