Strona główna NEWSY Pacquiao – Broner w styczniu 2019?

Pacquiao – Broner w styczniu 2019?

0

Wszystko wskazuje na to, że żywa legenda boksu zawodowego Manny Pacquiao (60-7-2,39KO) swój kolejny pojedynek stoczy w styczniu 2019 roku na terenie Stanów Zjednoczonych. Dla 39-letniego Filipińczyka będzie to pierwsza obrona pasa WBA „zwykłego” (super czempionem jest Keith Thurman), zdobytego w lipcu tego roku, w starciu z Lucasem Martinem Matthysse (39-5).

Jego rywalem będzie mistrz trzech kategorii wagowych, niegdyś bardzo doceniany zawodnik Adrien Broner (33-3-1,24KO).

Dla „Pacmana” jest to bardzo przemyślany pojedynek, gdyż na koniec swojej kariery walczy na najwyższym poziomie, w obronie pasa mistrzowskiego, a do jest to kasowe i bardzo dobre komercyjnie starcie. Dodam, że Broner jest w absolutnym zasięgu Filipińczyka.

Natomiast do Bronera prawdopodobnie nigdy nie przestaną spływać ciekawe intratne propozycje.
Od porażki z Porterem w czerwcu 2015 roku nie wygrał z żadnym zawodnikiem na poziomie Manny’ego Pacquiao. A w pojedynku z bitnym walczakiem Adrianem Granadosem (20-6-2) został przepchnięty przez sędziów.
Następnie przyszła porażka z Mikeyem Garcią (39-0) w 2017 roku, a w kwietniu tego roku zremisował z Jessim Vargasem (28-2-2).

To starcie dojdzie do skutku na 99%, a teraz czekamy tylko na oficjalne ogłoszenie. Poziom sportowy trzyma poziom, komercyjnie jeszcze bardziej, a do tego jest to walka Pacquiao, a dla każdego fana boksu jest to małe święto.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!