Strona główna NEWSY Regis Prograis wycofuje się z finału WBSS!

Regis Prograis wycofuje się z finału WBSS!

0
Regis Prograis i Josh Taylor oko w oko po półfinale WBSS w Glasgow. (fot. Dawid Przystup / bokswpolsce.pl)
Regis Prograis i Josh Taylor oko w oko po półfinale WBSS w Glasgow. (fot. Dawid Przystup / bokswpolsce.pl)

Wczoraj wieczorem doszły nas informacje o tym, że mistrz świata WBA w wadze junior półśredniej Regis Prograis (24-0, 20 KO) postanowił się wycofać z finału turnieju World Boxing Super Series.

Zawodnik z USA i jego promotor Lou DiBella postanowili złożyć pozew przeciwko grupie Comosa AG, która jest głównym organizatorem i udziałowcem turnieju WBSS. Powodem jak poprzednio są opóźnienia w płatnościach. Podobna sytacja miała miejsce przed półfinałami kiedy Ivan Baranchyk nie otrzymał pieniędzy i chciał się wycofać. Wtedy jednak sprawę szybko załatwiono i półfinał przebiegł bez zakłóceń.

Zobacz też: Pierwszy zawodnik wycofuje się z turnieju WBSS

Prograis planowo miał się zmierzyć z mistrzem IBF Joshem Taylorem (15-0, 12 KO) już 5 października w Manchesterze. Walka jednak stoi pod znakiem zapytania.

Powodem całego zamieszania jest to, że przed finałową walką pieniądze miały zostać przelane na rachunek zastrzeżony. Miało to zagwarantować, że 700 tysięcy dolarów za występ i ewentualny bonus za wygraną w wysokości 1,3 miliona dolarów zostaną przelane tuż po finale. Było to jednym z punktów w umowie, z którego Comosa AG się nie wywiązała, jednocześnie próbując wywrzeć presję na mistrzu WBA proponując mu wcześniejsza datę pojedynku.

Regis Prograis do końca chciał wystąpić w turnieju mimo tego, że jego managerzy i promotorzy namawiali go do wycofania się już  kilka tygodni temu. Jednak i jego cierpliwość się wyczerpała. Amerykanin celuje w walkę z Ramirezem, który jest mistrzem WBC i WBO.

Naoya 'Monster' Inoue i Nonito 'Flash' Donaire na konferencji prasowej po półfinale WBSS w Glasgow. (fot. Dawid Przystup / bokswpolsce.pl)
Naoya ‘Monster’ Inoue i Nonito ‘Flash’ Donaire na konferencji prasowej po półfinale WBSS w Glasgow. (fot. Dawid Przystup / bokswpolsce.pl)

Teraz musmy poczekać na rozwój sytuacji i na informacje na temat dwóch innych pojedynków finałowych pomiędzy Inoue i Donaire oraz Briedis i Dorticos.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments