Strona główna NEWSY SHAWN PORTER nowym mistrzem WBC wagi półśredniej

SHAWN PORTER nowym mistrzem WBC wagi półśredniej

1

W zaciętym i wyrównanym boju dwóch najlepszych pięściarzy w wadze do 147 funtów Shawn Porter pokonał na punkty Danny Garcia i wygrał pas mistrzowski WBC wagi półśredniej.

Porter w dystansie 12 rund zrobił wystarczająco by przekonać sędziów, że zasługuje na wygrana na wszystkich 3 kartach punktowych. Sędziowie dali 116-112, 115-113 i 115-113 na jego korzyść.

Podczas walki Porter był dużo bardziej aktywny od swojego oponenta i pracował nad korpusem przeciwnika, równocześnie utrzymując szybkie tempo i pracę nóg przez cały pojedynek. Garcia był w stanie przetrzymać wiele natarć Portera i wyprowadzić kilka dobrych akcji kontrujących, ale nie było to wystarczająco dużo aby wygrać walkę.

Po walce do ringu wszedł mistrz IBF Errol Spence Jr i wyzwał do pojedynku unifikacyjnego Shawn Portera. Ten przyjął wyzwanie i stwierdził, że będzie to jedna z najlepszych walk na SHOWTIME.

Dla Garcii była to druga porażka w karierze. Pierwszą przegraną zanotował przeciwko Keith Trumanowi w 2017 roku, kiedy stracił ten sam pas WBC o który walczył wczoraj.

Shawn był agresywny i od pierwszej rundy starał się ustawiać przeciwnika ciosami prostymi, a następnie wchodził do półdystansu i pracował nad korpusem, pozwalając Garcii na wyprowadzenie kilku mocnych ciosów.

Połączenie tych stylów obu pięściarzy spowodowało, że była to bardzo widowiskowa i ciężka do oceny walka. Mogliśmy zobaczyć kilka naprawdę wspaniałych akcji.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments