Strona główna NEWSY TYSON FURY: “Kiedy pokonałem Klitschko byłem tylko w połowie swojej formy.”

TYSON FURY: “Kiedy pokonałem Klitschko byłem tylko w połowie swojej formy.”

0

Samozwańczy ‘Król Cyganów’, Tyson Fury, wystąpił wczoraj w podcascie Garetha Daviesa Fighting Spirits. Stwierdził w nim, że podczas walki z Władimirem Klitschko  roku był przygotowany zaledwie w połowie.

Tyson Fury i Władimir Klitscho zmierzyli się w 2015 roku w Dusseldorfie. W stawce pojedynku były 4 pasy mistrzowskie – wszystkie zgarnął Anglik po tym jak w dobrym stylu pokonał Ukraińca po 12 rundach na punkty. Była to pierwsza porażka Klitscho od 11 lat.

Orginalnie panowie mieli zaboksować w Październiku, ale Klitschko zgłosił kontuzję. Tyson twierdzi, że to mu nawet pomogło, bo był w strasznej formie.

“Jego kontuzja była dla mnie jak błogosławieństwo. Byłem bardzo chory przed październikowym terminem. Zrzucałem dużo wagi przed tym pojedynkiem. Straciłem około 30 kilogramów i nie czułem się dobrze” – zdradził Fury.

(Photo by Sascha Steinbach/Bongarts/Getty Images)

Po tym jak Klitschko się wycofał finalnie obaj panowie spotkali się w ringu dwa miesiące poźniej. Tyson Fury wygrał na wszystkich kartach sędziowskich z legendarnym mistrzem. Mimo to twierdzi, że ten nocy walczył tylko na 50% swoich możliwości.

“Nawet w listopadzie po zrzuceniu tych wszystkich kilogramów czułem się strasznie. Ludzie tego nie wiedzą, ale na walkę z Klitschko byłem strasznie przygotowany. Podczas sparingów miałem problemy zrobić trzy rundy, bo byłem tak strasznie osłabiony. Nie miałem nic w baku. Jechałem na oparach.”

W pewnym momencie sztab szkoleniowy Anglika podobno myślał o odwołaniu pojedynku. Jego ojciec John Fury nalegał na wycofanie się syna.

“W pewnym momencie wszyscy usiedliśmy i stwierdziliśmy, że to kara za zrzucanie tylu kilogramów. Obóz przekształcił się z treningowego na odchudzający. (..) Moj ojciec powiedział: ‘wycofajcie go z walki!’, na co odpowiedziałem: ‘nie ma mowy!’. Ta cała sytuacja była straszna.” opowidział Tyson.

“Wszedłem w tą walkę przygotowany na 50% tego na co mnie stać i nadal udało mi się pokonąć tego wielkiego mistrza.” zakończył.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments