Strona główna NEWSY WBSS: Baranchyk zatrzymuje Yigita i wygrywa pas IBF

WBSS: Baranchyk zatrzymuje Yigita i wygrywa pas IBF

0

Wczoraj w Lakefront Arenie w Nowym Orleanie odbył się drugi ćwierćfinał turnieju WBSS w super lekkiej lub jak kto woli junior półśredniej.

Ivan Baranchyk (19-0, 12 KO) z Białorusi znokautował w siódmej rundzie Turka Anthony Yigit (21-1-1, 7 KO).  Tym samym wygrywając mistrzowski pas IBF w wadze super lekkiej.

Baranchyk ruszył ostro od pierwszej rundy, atakując przeciwnika mocnymi ciosami ran na korpus, raz na głowę. Yigit nie chciał się cofnąć i zaczął w chodzić w wymiany z silniejszym i większym Białorusinem. Jego lewe oko zaczęło mocno puchnąć. Trzy pierwsze rundy na konto Baranchyka. Czwarta i piąte były dużo bardziej bliskie, ale oko Yigita zostało rozcięte. Po kolejnych kilku paru rundach oko całkowicie się zamknęło z powodu opuchlizny.

W siódmej rundzie Białorusin stracił punkt za ściąganie przeciwnika w dół. Mimo tego nadal miał dużą przewagę i mocno wstrząsnął Yigitem. Walka została zatrzymana przez sędziego w końcówce rundy ze względu na obrażenia jakie Yigit otrzymywał i stan jego lewego oka.

fot. DAZN

Baranchyk awansował w turnieju do półfinału i zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Josh Taylor – Ryan Martin, który odbędzie się 3 listopada w Glasgow, Szkocji.

 

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!