Strona główna NEWSY WBSS: Podsumowanie wagi koguciej i super lekkiej.

WBSS: Podsumowanie wagi koguciej i super lekkiej.

0
fot. bokswpolsce.pl / Dawid Przystup

Za nami ćwierćfinały turnieju WBSS w wadze koguciej, oraz super lekkiej. 13 października W pojedynku otwierającym turniej w drugiej z wymienionych wag Kirill Relich pokonał po ciekawych dwunastu rundach Eduarda Trojanowskiego, który swego czasu zawiesił karierę sportową, aby odbyć służbę wojskową. Trzeba przyznać że jak na 38- latka Rosjanin zaprezentował się znakomicie, choć to jego rywal zasłużenie wygrał to starcie.

Na tej samej gali Naoya Inoue zmasakrował pierwszym celnym uderzeniem Panamczyka Juana Carlosa Payano. Walka trwała zaledwie 70 sekund. Jest to najszybciej rozstrzygnięty pojedynek w turnieju, wliczając w to także poprzednie edycje.

fot. WBSS
fot. WBSS

Tydzień później Zolani Tete pokonał wybitnego rosyjskiego amatora, Mikhaila Aloyana, który dotychczas nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Zawodnik z RPA mieszkający na Wyspach Brytyjskich zwyciężył po brudnej, pełnej nieczystych zagrywek walce, w której obaj zostali ukarani odjęciem 1 punktu, Rosjanin wylądował też na deskach w premierowej odsłonie.

fot. WBSS

Zanim do Ringu weszli Yuniel Dorticos i Mateusz Masternak, na których polscy kibice czekali najbardziej, w ringu zameldowali się Emmanuel  Rodriguez i Jason Malooney. Lepszy okazał się Portorykańczyk, który zwyciężył głównie dzięki dobrej postawie w pierwszych siedmiu rundach i to właśnie on stanie w szranki ze znakomitym Japończykiem Inoue.

fot. WBSS

Show w nowym Orleanie 27 października skradło dwóch zawodników- Ivan Baranchyk po twardej fizycznej walce doprowadził po koszmarnej kontuzji oka Anthonyego Yigita i przerwania walki po siódmej rundzie, wcześniej brutalnie go zbijając, natomiast Regis Prograis pokonał przestraszonego Terry Flanagana, który nie podjął wyzwania i uległ zjawiskowemu Amerykaninowi wysoko na punkty.

fot. WBSS

Gala w Glasgow, 3 listopada rozpoczęła się od dramatu Ryana Burnetta. Irlandczyk dobrze wszedł w walkę z Nonito Donaire jednak w 4. rundzie doszło do niecodziennej kontuzji wspomnianego zawodnika, mianowicie wyprowadzając cios wypadł mu dysk z kręgosłupa. Ostatecznie zwycięzcą ogłoszono Filipińczyka, Burnett nie wyszedł do 5. rundy. Natomiast Lokalny bohater – Josh Taylor bez problemu uporał się z Ryanem Martinem, nokautując go w 7. starciu.

fot. WBSS
fot. WBSS

Ostatecznie  starcia półfinałowe prezentują się następująco – w wadze koguciej:

Zolani Tete – Nonito Donaire

Naoya Inoue – Emmanuel Rodriguez

w wadze super lekkiej:

Regis Prograis –  Kiryl Relikh

Josh Taylor – Ivan Baranchyk

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!