Strona główna NEWSY WBSS | Prograis: Chcę być najlepszy na świecie w 140 funtach!

WBSS | Prograis: Chcę być najlepszy na świecie w 140 funtach!

0

Kibice zdążyli już  pokochać projekt WBSS który tchnął świeży oddech w świat boksu i dał nam możliwość podziwiania starć najlepszych zawodników. Pierwsza edycja turnieju wyłoniła zdobywców trofeum imienia Mohammeda Aliego w wagach Super Średniej i Junior Ciężkiej.
Regis Prograis, uczestnik drugiej edycji w wadze junior półśredniej, chciałby pójść w ślady Aleksandra Usyka który zunifikował wszystkie pasy w wadze cruiser:

“World Boxing Super Series to świetna sprawa nie tylko dla mnie, ale też dla naszego sportu. Widziałem jak zdobycie wszystkich pasów pomogło Usykowi i wiem co mogę zyskać. Wygranie turnieju będzie oznaczać, że jestem bezdyskusyjnie najlepszy na świecie w 140 funtach.”

Koncepcja turnieju i jego główna nagroda zdobyła już mocną pozycje w świecie boksu. Swego czasu, gdy startował projekt PBC Ala Haymona, mówiło się o stworzeniu pasa mistrzowskiego PBC, który mógłby z czasem zyskać status najważniejszego trofeum w świecie boksu. Teraz, gdy Puchar Aliego stał się pożądany tak samo jak pasy renomowanych organizacji, możemy mówić o realizacji tej koncepcji. Potwierdza to Prograis:

“Oczywiście dobrze jest mieć pasy w stawce walki, ale walka o Trofeum Aliego to też niesamowite osiągnięcie. Niewielu zawodników może się nim pochwalić.”

Regis Prograis, który w ćwierćfinałach pokonał jednogłośnie na punkty Terry’ego Flanagana w kolejnym etapie zmierzy się z Super Czempionem WBA, białorusinem Kirylem  Relikh. Regis jest pewny wygranej:

“To mocny gość, idzie do przodu, ale myślę, że jeśli zawalczę tak jak z Flanaganem, nikt nie jest w stanie mi dorównać.”

Regis podkreśla rolę turnieju, możliwości i wpływ na dalszą karierę zawodnika:

“To świetna sprawa, że jest rozpisany cały turniej, jest tak samo jak w boksie amatorskim gdzie nie możesz unikać walk. Będę miał pracowity sezon, ale uważam, że warto. Po tym turnieju powinno pojawić się dla mnie dużo możliwości na wielkie walki.”

Na ten moment znamy już zestawienia półfinałowe we wszystkich wagach drugiego sezonu WBSS. Miejsca i daty pojedynków nie zostały jeszcze potwierdzone, ale możemy już szykować się na następujące starcia w 2019 roku:

WBSS Sezon 2 Półfinały:

Waga Kogucia
Nonito Donaire vs Zolani Tete
Naoya Inoue vs Emmanuel Rodriguez

Waga Lekkopółśrednia
Regis Prograis vs Kiryl Relikh
Josh Taylor vs Ivan Baranchyk

Waga Junior Ciężka
Mairis Briedis vs Krzysztof Glowacki
Yunier Dorticos vs Andrew Tabiti

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments