Strona główna NEWSY WBSS: Ryan Burnett vs Nonito Donaire

WBSS: Ryan Burnett vs Nonito Donaire

0

Przed nami ostatnia ćwierćfinałowa walka w turnieju World Boxing Super Series w wadze koguciej.

W walce wieczoru na ringu w Glasgow zobaczymy elektryzujący pojedynek pomiędzy niepokonanym mistrzem WBA Ryanem Burnett’em (19-0,9KO), a legendą wag „lekkich” Filipińczykiem Nonito Donaire (38-5,24KO). W stawce, oprócz pasa WBA należącego do Brytyjczyka będzie również specjalnie wydany na okazje turnieju przez federacje WBC, pas WBC „Diamond”.

26-latek z Belfastu jest szybki, precyzyjny, jednak w swoich walkach brakuje mu pełnej dominacji nad rywalem, często jego walki mimo prowadzenia na punkty są dość bliskie.
Burnett w 2017 roku był już nawet mistrzem świata IBF w wadze koguciej, po walce z Zhanatem Zhakiyanovem (27-2), jednak postanowił zwakować ten tytuł.

Natomiast Donaire to legenda, która w ostatnim czasie kieruje się do zakończenia swojej kariery, a turniej WBSS jest dla niego jednym z ostatnich najpoważniejszych wyzwań.
Były mistrz świata 5 kategorii wagowych, powraca do wagi koguciej po nie najlepszej dla siebie przygodzie w wadze piórkowej gdzie w ostatnim czasie 35-latek walczył. Trzeba przyznać, że jeżeli robienie wagi nie będzie dla niego bardzo dużym problem to ze swoim doświadczeniem jest wstanie namieszać.

W tym pojedynku Donaire będzie wyższy, będzie miał nieznacznie dłuższy zasięg ramion, jednak szybszym pięściarzem bezdyskusyjnie jest Burnett. Dlatego najprawdopodobniej zobaczymy ciekawe starcie doświadczenia i taktyki Filipińczyka z żywiołowością, oraz szybkością 9 lat młodszego pięściarza z Belfastu.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!