Strona główna NEWSY SZPILKA v RÓŻAŃSKI: TYPOWANIE REDAKCJI

SZPILKA v RÓŻAŃSKI: TYPOWANIE REDAKCJI

2
Artur Szpilka v Łukasz Różański
Artur Szpilka v Łukasz Różański

Postanowiliśmy wrócić sobie do zabawy typowaniem na polski Thiller 2021 – Szpilka vs Różański. Czekamy na wasze komentarze pod tekstem!

Piotr Bylina – redakcja bokswpolsce.pl, fotograf

Typ: Szpika PKT

„Doświadczenie weźmie górę, a chęć odegrania się na wieloletnim „promotorku” jedynie zwiększy i tak wielkie nadzieję związane z następstwami wynikającymi z wygrania tej walki.Jak znam życie Artek już ma plan w głowie na kolejnego rywala w kategorii Bridge. Jedynie aby mu starczyło chłodnej głowy aby sobie delikatnie punktować tura jakim jest Łukasz.Po Łukaszu nie spodziewam się KO gdyż po zbiciu kilogramów pewnie spadła mu siła ciosu.Jeśli nie wygrana Szpilki to szybkie KO że strony Łukasza. Jednak daje 80 proc szans Szpili w tej walce. Liczę, że ma ochotę jeszcze coś osiągnąć w boksie, a pokonanie jedynego prawdziwego przeciwnika w kraju ponownie mu otworzy drzwi do większych walk za granicą.”

Andrzej Jędraszczak – redakcja BOKSZAWODOWY i bokswpolsce.pl

Typ: Różański KO pierwsza połowa

Szpilka pomimo przewagi doświadczenia na najwyższym poziomie w końcu zanotuje moment słabości, który Róźański wykorzysta i go zastopuje w pierwszej połowie walki. Lata przyjmowania ciosów i ciężkich nokautów zrobią w tej walce różnice.

Maciej Kraszewski – redakcja bokswpolsce.pl, relacje z gal

Typ: Różański KO

„Nadmierne analizowanie tego pojedynku jest zupełnie niepotrzebne, skupmy się na kluczowych aspektach. To konfrontacja dwóch zawodników. Jeden jest niby śliski techniczny i szybki, dzięki czemu ma szanse wypunktować drugiego, który jest wolny, boksersko ograniczony, ale naciera i ma czym uderzyć. O Różańskim wiemy niewiele natomiast wszelkie wątpliwości odnośnie Artura zostały rozwiane wielokrotnie. Nic tu nie zmienia fakt, że zaczyna nowy rozdział w nowej wadze z nowym trenerem, bo i to już oglądaliśmy. Z zawodnikiem takim jak Łukasz Różański pierwsza obcierka spowoduje u Artura reset ustawień i czegokolwiek nowego nie wniósł by do ringu tym razem, to pójdzie to w zapomnienie razem z rękoma opuszczonymi na jaja. Łukasz Różański przez KO. PS. Nie mam nic wspólnego z profilem Ajtuj Szminka/Szpilka, proszę na mnie nie pluć”

Artur Szpilka v Łukasz Różański
Artur Szpilka v Łukasz Różański

Tomasz Piotrowski – pięściarz zawodowy, program „Od zera do boksera”, redakcja bokswpolsce.pl

Typ: Szpika PKT

„W tej walce kluczowe będą dwa czynniki. Pierwszym z nich jest psychika Szpilki. Jeśli da radę mentalnie to powinien wygrać tą walkę na punkty. Jest pięściarzem lepszym pod każdym względem. Natomiast Różański nie bije tak mocno jak chociażby Derek i jest wolniejszy. Będzie mieć ciężko trafić czysto skoncentrowanego Artura.

Druga to pressing Łukasza. Musi złamać ducha Szpilki i odebrać mu wolę walki. Nie tylko mocnymi ciosami, lecz także odpowiednią grą psychiczną. Powinien zastosować dokładnie tą samą taktykę co Kownacki. Zarzucić Szpilkę gradem ciosów i nie przejmować się zbytnio tym czym Artur odpowiada, ponieważ nie ma zbyt mocnego ciosu jak na wagę ciężką, o czym przekonaliśmy się już w jego walkach.
Doświadczenie Szpilki nie będzie mieć żadnego znaczenia, jeśli pozwoli aby Różański wszedł mu do głowy.
To dla Szpilki walka o być albo nie być. Dla Różańskiego drugi po Izu prawdziwy sprawdzian na zawodowych ringach.”

Gracjan Tomasik – redakcja bokswpolsce.pl

Typ: Szpika PKT

„Dla Artura będzie to szansa na pokonanie poważnego rywala, od czasu walki z Mariuszem Wachem, z którym wygrał dość kontrowersyjnie. Dodam, że było to 2,5 roku temu. Czyli trzeba przyznać, że mamy do czynienia z pięściarzem, który jest pomijany w kwestii walk na wysokim, międzynarodowym poziomie. Głównym problemem Szpilki było złe przygotowanie mentalne, skutkiem czego były słabe walki z Kownackim, Wachem, oraz Radczenko. Jestem pewny, że przy odpowiednim nastawieniu Szpilka wygrywa z takimi rywalami do jednej bramki. Wierzę że po swoich wpadkach, potknięciach Szpila odrobił lekcje, co zaowocuje pełnym wykorzystaniem swoich umiejętności i roztropnością w defensywie. Jeśli poradzi sobie z pressingiem Różańskiego w pierwszych trzech (góra czterech rundach), a potem głowa „dojedzie z ciałem” to wygra do jednej bramki na punkty.”

Dawid Przystup – redakcja bokswpolsce.pl

Typ: Szpika TKO 5-6

„Wszystkie znaki na niebie mówią, że wygra Łukasz Różański. Ja jednak jestem znany z tego, że zawsze typuje na underdogów. Tym razem jest tak samo! Różański wygląda może jak tur, ale w porównaniu do Artura jest co najmniej dwa levele niżej boksersko. Nie należy też mylić siły fizycznej z siłą ciosu, w której wielu ludzi szuka zwycięstwa Różańskiego. W każdej z ostatnich walk, z naprawdę słabymi oponentami, przyjmował wiele mocnych ciosów. Dawał się trafiać zbyt łatwo. Może podbródkowy Kalashnikova nie robił na nim wrażenia, ale dziś może być inaczej. Wierze, że Szpilka obskoczy go technicznie, może zmusi się do złożenia kilku dobrych kombinacji, które zastopują Różańskiego w okolicy 5 lub 6 rundy! Zawsze miałem łeb do interesów!”

2 KOMENTARZE

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!